Sanko'da feci yangın (2)

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Sanko'da yangın çıktı; Kayıp olan 2 işçi öldü, 1 işçi hala kayıp.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziantep'te, Sanko Holding'e ait Süper Film Enerji Santrali'nde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangında kayıp olan 3 işçiden ikisinin cesedi çıkarıldı, diğer 1 işçiyi ise arama çalışmaları sürüyor.
Edinilen bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında Gaziantep Organize Sanayii 3. Bölge'de bulunan Sanko Holding'e ait Süper Film Enerji Santrali'nde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangın 2 saatlik bir çalışma sonucunda söndürüldü.

Yangın sırasında haber alınamayan 3 işçiden ikisinin cesedi çıkarılırken, diğer 1 işçiyi arama çalışmaları ise devam ediyor. Çıkarılan cesetten birinin elektrik mühendisi Mustafa Araz olduğu iddia edildi. Yangına müdahale etmek isterken yaralanan işçilerden Hasan Kaya ve Halil Mutoğlu ise Sani Konukoğlu Tıp Merkezi'nde tedavi altına alındı.

Çıkan yangında santral kullanılamaz hale gelirken, trilyonlarca lira maddi zarar olduğu tahmin ediliyor. Yangını haber alarak olay yerine gelen Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yetkililerden yangınla ilgili bilgi aldı. İtfaiye ekipleri, soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious