Şanlıurfa güne toz bulutuyla uyandı

Şanlıurfa güne toz bulutuyla uyandı.6439
  • Giriş : 21.05.2009 / 11:04:00

Suriye'de yaşanan çöl fırtınasından dolayı Şanlıurfa sabah saatlerinde toz bulutuyla uyandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Suriye sınırı tarafından üzerinden gelerek kuvvetlice esen rüzgarın etkisiyle Şanlıurfa kent merkezi ile Viranşehir, Ceylanpınar, Harran, Akçakale ve Suruç ilçelerinin yanı sıra Gaziantep, Mardin ve Kilis'in sınıra yakın kesimlerinde gökyüzünü toz bulutu kapladı. Şanlıurfa'ya giren ve giderek etkisini artıran toz bulutu, hava ve gökyüzünü gri ve kahverengine tonlarına bürüdü. Vatandaşlar ise sabah saatlerinde güne toz bulutuyla başladı. Şehir içi ve şehirlerarası trafikte görüş mesafesinin düşmesine neden olan toz bulutuna hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, nefes almakta güçlük çekti.

Toz bulutu sebebiyle görüş mesafesi zaman zaman 1 kilometrenin altına düşerken, dışarı çıkan vatandaşların elbiselerinin üzerine adeta toz yağdı. Trafikte seyir halindeki araçların üzeri tozla kaplanırken, görüş mesafesinin azalması nedeniyle sürücüler trafik görevlileri tarafından sık sık uyarıldı.

Öte yandan hava sıcaklığının 30 derece olduğu Şanlıurfa'da, dün gece yağan yağmur çamura dönüştü. Vatandaşlar sabah işyerine gitmeden önce araçlarının üzerindeki çamur birikintilerini temizlemek için soluğu benzin istasyonlardaki otomatik yıkama servislerinde aldı. Meteoroloji yetkilileri toz bulutunun yağacak yağmurla birlikte yarına kadar dağılmasını beklediklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*