Şanlıurfa'da 150 öğrenci zehirlendi (2)

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'nın merkeze bağlı Gümüştaş köyü ilköğretim okulunda taşımalı eğitim gören 150 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Taşımalı Eğitim veren Şanlıurfa'ya yaklaşık olarak 45 kilo metre uzaklıktaki Gümüştaş İlköğretim okulu öğrencileri öğlen yemeği olarak kendilerine dağıtılan Tavuk göğsü kızartmasını yedikten bir süre sonra rahatsızlanmaya başladı.

Okul yöneticileri tarafından 30 öğrenci Hilvan Devlet hastanesine götürüldü.Burada öğrencilere yapılan ilk müdahalede zehirlendikleri belirlendi.

Okulda kalan 120 öğrenci de rahatsızlanınca ambulanslarla Şanlıurfa'daki çeşitli hastanelere getirildi. Hilvan ve Şanlıurfa'da tedavi altına alınan 150 öğrenciden 10'unun durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri zehirlenmenin yemekten olup olmadığını tam olarak bilmediklerini belirterek "Araştırma yapıyoruz ellerimizde numune bulunuyor bunları tahlil edeceğiz. Ne gerekiyorsa onu yapacağız" dedi.

Şanlıurfa Devlet Hastanesi Acil Servis doktorlarından Mehmet emin Balcı ise zehirlenen öğrencilerin kendilerini kusma ve ishal şikayeti üzerine getirildiğini belirterek "Biz hemen damar yollarını açtık.kan tahlillerini aldık. Sıvı reflansmanı yaptırmaya başladık. Bir çoğunun durumu iyi." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious