Şanlıurfa'da 17 sandık kayboldu

  • Giriş : 23.07.2007 / 14:45:00

Şanlıurfa'daki milletvekilliği seçimlerinin resmi olmayan kesin sonuçları açıklandı, ancak daha önce belirlenen sandık sayısı ile açılan sandık sayısı arasındaki 17 sandık fark olması dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gece saat 03.00'a kadar sandıkları arayan görevliler sonuca ulaşamadı. Bugün de sandıkların hala nerede olduğu konusunda bir gelişmenin olmadığı öğrenildi.

İl seçim Kurulu'nun aylar önce belirlediği rakamlara göre Şanlıurfa genelinde (ilçeler ve köyler dahil) 2 bin 349 adet sandık bulunuyordu. Ancak, resmi olmayan sonuçlara göre açılacak sandık bulunmadığı halde bu rakam 2 bin 332'de kaldı. 17 sandığın nereye gittiğini bilen yok. Jandarma ve polisin tüm aramalarına rağmen 17 sandığın nerede olduğu konusunda henüz bir gelişme olmadığı dile getirildi.

AK Parti İl Teşkilatı duruma itiraz ederek sandıkların bulunmasını istedi. Sonucu etkileyecek ve aritmetiği değiştirecek oranda bir oyun kaybolduğu görüşünü dile getiren AKP'liler sorunun bir an önce giderilmesi yönünde girişimlerde bulundu.

İl Başkanı Mehmet Ekinci, konunun üzerine yoğunlaştıklarını belirterek sorunun çözülmesi için çaba harcadıklarını aktardı.

Resmi olmayan kesin sonuçlara göre; şu anda 11 milletvekili çıkaran Şanlıurfa'dan AK Parti 9 milletvekili, DTP destekli bağımsız 1 milletvetili ve bağımsız aday Seyit Eyyüpoğlu meclise girecek.

Kaybolan sandıkların açılması ile aritmetiğin değişebileceği vurgulanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious