Şanlıurfa'da 5 araç kundaklandı

Şanlıurfa'da 5 araç kundaklandı.12126
  • Giriş : 18.10.2008 / 09:55:00

Şanlıurfa'da, sabaha karşı iki ayrı yerde 4 otomobil ve 1 minibüs kimliği belirsiz kişilerce üzerlerine tiner döküldükten sonra ateşe verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kundaklanan araçlarda büyük çapta maddi hasar oluşurken, polis olayı gerçekleştiren kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

İlk olay sabah saat 04.00 sıralarında Şehitlik Mahallesi Meteoroloji Caddesi üzerinde yaşandı. Bizim Apartmanı'nın önünde park halinde bulunan Ömer Şimşek, Halil Antepli, Ahmet Toprak ve Resul Çoban'a ait 4 otomobilin yandığını görenler durumu itfaiye ve polise haber verdi. İhbarın ardından olay yerine gelen itfaiye görevlileri tarafından söndürülen otomobillerde maddi hasar oluştuğu görüldü. Kundaklanan otomobillerinin yanışını izleyen vatandaşlar ise, kimseyle bir problemleri olmadığını belirterek olayı gerçekleştirenlere lanet okudu. İtfaiyenin ardından inceleme başlatan ve otomobillerin üzerlerine tiner döküldükten sonra kundaklandığı bilgisine ulaşan Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ise, olayı gerçekleştirdiği ileri sürülen PKK yandaşlarının yakalanması için bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.

Öte yandan, saat 05.00 sıralarında ise bu kez Yenişehir Mahallesi 241 Nolu Sokak'ta bulunan 34 AZ 5999 plakalı minibüsün kundaklandığı ihbar edildi. İtfaiye tarafından söndürülen yangında kullanılamaz hale gelen minibüsün sahibi Hakan Yarış, kimseyle husumeti bulunmadığı ifade etti.

5 aracın da üzerlerine tiner döküldükten sonra kundaklandığını saptayan polis, olayı gerçekleştiren kişileri yakalamak için soruşturmasını sürdürürken, yeni kundaklama olaylarına karşı da önlemler alındığı bildirildi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*