Şanlıurfa'da 7 polisin silahı çalındı

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü silah kaçakçılığındaki başarısıyla Türkiye genelinde birinci olurken kendi polisinin başına gelen silah hırsızlığı ile uğraşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis vatandaşı hırsızlık olaylarına karışı dağıttığı 3 bin civarında broşürle uyarırken kendi evine giren hırsızlara engel olamadı.

Son bir ay içerisinde polislerin evine dadanan hırsızların, gece girdikleri meskenlerde özelikle silah çaldığı bildirildi.

2'si bayan 7 polisin silahını çalan hırsızların izine bir türlü rastlanamadı. Sabah uyandıklarında silahlarını bulamayan polisler şaşkına döndü. Olayın üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen silahların bulunmadığı öğrenildi.

Polis halktan hırsızlık olayları yaşanmaması için geceleri balkon kapılarını ve pencerelerini açık bırakılmamasını istiyor. Bu uyarılarını ise dağıttığı 3 bin broşürle destekliyor.Ancak halkı uyaran polis zaman zaman kendisi de hırsızların gazabına uğruyor.

2005 yılında 516 asayiş olayının yaşandığı Şanlıurfa'da polis silah kaçakçılığında gösterdiği başarıyı kendi silahını çaldırmamakta gösterememesi ile dikkat çekiyor. Silah kaçakçılarına göz açtırmayan Şanlıurfa polisi yalnızca 2005 yılında yürüttüğü operasyonunda 268 tabanca, 50 uzun namlulu silah, 6 bin 173 kaçak mermi ele geçirmişti.

Yol aramalarında ise 108 ruhsatsız tabanca ve 2 uzun namlulu silaha el koymuştu.

Şanlıurfa'da son üç yıl içerisinde polis kayıtlarına geçen ev, araba içerisinde ve yankesicilik 600 civarında hırsızlığın yaşandığı bildirildi.

Bunun 2 katı da vatandaşlar polise gitmediği için kayıtlara geçmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious