Şanlıurfa'da arazi kavgası: 1 ölü, 2 yaralı

Şanlıurfa'da arazi kavgası: 1 ölü, 2 yaralı.8144
  • Giriş : 30.06.2008 / 14:47:00

Şanlıurfa'da, amca çocukları arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Zeynep köyünde aralarında arazi anlaşmazlığı olan akrabalar arasında gece kavga çıktı.

İddiaya göre, geçmişten bu yana aralarında arazi anlaşmazlığından dolayı tartışma bulunan 8 amca çocuğu bu sorunu gidermek için köyde bir araya geldi. Aralarındaki anlaşmazlığı gidermek isteyen Hüseyin, İbrahim, Ali İhsan, Numan, Mehmet ve Murat Akay kardeşler ile amca çocukları Mustafa ve İsmail Akay kardeşler kısa sürede birbiriyle tartışmaya başladı.

Sözlü olarak başlayan tartışma bir süre sonra tabanca ve av tüfeklerinin kullanıldığı silahlı çatışmaya dönüştü. Silah sesleri üzerine Akay, ailesinin tarlalarının bulunduğu yöne giden köy sakinleri, burada Mustafa ve İsmail Akay kardeşleri yerde kanlar içerisinde buldu. Otomobiller ile Harran Üniversitesi (HRÜ) Tıp Fakültesi'ne götürülen 2 kardeşten Mustafa Akay (22), yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken, yoğun bakım ünitesinde tedavisine başlanan İsmail Akay'ın (30) ise hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Ali İhsan Akay yaralı olarak geldiği Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde, kendisine eşlik eden zanlılardan kardeşi Hüseyin Akay ile birlikte gözaltına alındı.

Jandarma, köyde geniş güvenlik önlemleri alırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious