Şanlıurfa'da gazeteciler darp edildi.

Şanlıurfa'da gazeteciler darp edildi..11590
  • Giriş : 04.04.2009 / 21:54:00

Şanlıurfa'daki gösterileri tapik eden aralarında gazeteciler ile bir komser hastane önünde çıkan ardebede yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde toplanıp, Halfeti'ye gitmek isteyen gruptakilerin düzenlediği izinsiz gösterileri takip eden, aralarında AA muhabiri Mehmet Güldaş'ın da bulunduğu iki gazeteci ile hastane önünde çıkan arbedede başına taş isabet eden bir komiser yaralandı.

Birecik'in Karataş mevkisinde eylem yapan gruptakileri takip eden AA muhabiri Güldaş, eylemcilerin attığı taşlardan korunmak için olay yerinden uzaklaşırken düştü ve ayağını burktu.

Burada 112 Acil Servis ekiplerince ayağına müdahale edilen ve eylemi takip etmeye devam eden Mehmet Güldaş'ın, akşam saatlerinde Birecik Devlet Hastanesi'nde yapılan kontrollerinde sol ayağında çatlama tespit edildi. Güldaş'ın ayağı alçıya alındı.

Aynı olayda ayağına taş isabet eden İHA muhabiri Mehmet Ali Dağ da hafif şekilde yaralandı. Dağ'ın ayağına da olay yerinde bulunan ambulansta müdahalede bulunuldu.

-HASTANE ÖNÜNDE ARBEDE-

Bu arada, olayda yaralanan ve hayatını kaybeden iki eylemcinin de bulunduğu Birecik Devlet Hastanesi önünde toplanan bir grup, burada da protesto eyleminde bulundu.

Yaşanan arbedede başına taş isabet eden bir komiser yaralandı. Yaralı komiser, hastanede tedavi edildi.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum gününü bahane ederek, Suruç'un 11 Nisan beldesinde toplanan ve aralarında DTP'lilerin de bulunduğu grup, sabah saatlerinde Halfeti'nin Ömerli köyüne topluca gitmek üzere yola çıkmıştı.

Birecik'in Karataş mevkisinde toplanan gruptakilerden bazılarının, yasa dışı slogan atıp, güvenlik güçlerine taş atmaları üzerine güvenlik güçleri de grubu dağıtmak üzere gaz bombası ve tazyikli su kullanmıştı.

Çıkan olaylarda yaralanan birkaç kişi Birecik Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış, yaralılardan ikisi hastanede hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*