Şanlıurfa'da hastaneye büyük baskın

Şanlıurfa'da hastaneye büyük baskın.14596
  • Giriş : 09.06.2009 / 21:08:00

Şanlıurfa 500 Yataklı Devlet Hastanesi'nde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla aralarında doktor ve hastane yöneticilerinin de bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Gözaltına alınanlar arasında o dönem devlet hastanesinde başhekimlik görevini yürüten A.İ.'nin de bulunduğu kaydedildi.

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından yürütülen kapsamlı bir çalışma sonucunda eski adıyla 500 Yataklı Devlet Hastanesi, şimdiki adıyla ise Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ihalelerde usulsüzlük yapıldığı yönünde bilgiye ulaşıldı.

İddiaya göre 2007 - 2008 yılları arasında hastanede yapılan güvenlik kamerası ihalesinde yolsuzluk yapıldığı, devleti zarara uğrattığı ve fesat karıştıkları ihbarını alan polis bundan 6 ay önce ihaleye giren firma ve hastane yöneticilerinin telefon konuşmalarının teknik takibe takılması üzerine polis harekete geçti. Yeterli delillerin toplanması ve Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan izinle polis operasyon düzenledi.

Sağlık Müdürlüğü ve kent merkezindeki bazı devlet hastanelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında bir başhekim ve başhekim yardımcısının da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların 14'ünün devlet memuru, 10 kişinin de özel müteahhit firmada çalışan personel olduğu kaydedildi.

Şahısların Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*