Şanlıurfa'da kan davası: 2 ölü

Şanlıurfa'da kan davası: 2 ölü.8144
  • Giriş : 19.07.2008 / 16:31:00

Suriye'de aşık olduğu akraba kızı verilmeyince kaçıran gencin ailesi dün gece Suriye'den sızan kızın yakınları tarafından uykudayken tarandı. İşte şok eden olay!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şanlıurfa’da kız kaçırma olayı sonucunda kız tarafı karşı ailenin evini bastı. Sabaha karşı 03.00’de medyana gelen olayda evleri uzun namlulu silahlarla basılan aileden 2 kişi öldü, 1’i ağır aralarında küçük çocukların bulunduğu 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre olay dün gece saat 03.00 sıralarında Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Büyüknaneli köyüne bağlı Akyaprak mezrasında meydana geldi. 2 ay önce Ali Timurtürkan (23), Suriye’nin başkenti Şam’da oturan akrabaları olan Şirin (20) adlı genç kıza aşık oldu. İş nedeniyle sürekli Şam’a giden ve aşık olduğu kızla orada buluşan Timurtürkan kısa sürede evlenmek istediğini söyledi. Aşkına karşılık veren Şirin ise Ali Timurtürkan’dan ailesinden istemesini söyledi. Timurtürkan ailesi Şam’a giderek akrabaları olan aileden oğulları Ali için kızlarını istedi. Şirin’in ailesinin olumsuz cevabı üzerine iki aile arasında husumet başladı. Ardından Ali Timurtürkan, genç kızla aralarında anlaşarak Türkiye’ye kaçıracağını söyledi. Arkadaşlarının yardımıyla Şam’a giden ve oradan da Türkiye geçen Ali Timurtürkan ve Şirin kayıplara karıştı. Aileler arasındaki husumetin tatlıya bağlanabileceği düşüncesiyle bir süre sonra iki genç ailelerine telefon açıp evlendiklerini ve Türkiye’de olduklarını bildirdi.

Bunun üzerine genç kızın ailesi Timurtürkan’ın ailesine kızları Şirin’in sağ salim teslim etmeleri halinde bu davadan vazgeçeceklerini aksi taktirde kan döküleceği yönünde haber yolladı. Timurtürkan ailesinden gelen olumsuz haber üzerine dün gece genç kızın ailesinden bir grup, gece vakti Suriye sınırını geçerek yaklaşık 300 metre mesafedeki Akyaprak mezrasına geldi. Timurtürkan ailesinin oturduğu evin kapısını kırarak içeri giren ve tanınmamak için başlarını puşiyle bağlayan Suriyeli aile, yataklarında uyuyanların üzerine uzun namlulu silahlarla kurşun yağdırdı. Daha sonra olay yerinden kaçan aile sınırı geçerek kayıplara karıştı. Silah seslerinin duyulması üzerine olay yerine gelen köylüler, Timurtürkan ailesinin fertlerini kanlar içerisinde buldu. Bu sırada köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri Ali Timurtürkan’ın ağabeyi Mustafa (25), ablası Rabia’nın (32) olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Anne Şemse ve küçük kardeş Ömer Timurtürkan ile Berfin Binici’nin yaralandığını tespit etti. Yaralılar Şanlıurfa Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken anne Şemse Timurtürkan’ın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Olayla ilgili jandarma köyde geniş güvenlik önlemleri alırken geniş çaplı soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*