Şanlıurfa'da suç örgütü çökertildi

Şanlıurfa'da suç örgütü çökertildi.7151
  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Gaziantep'in Nizip ilçesinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda kaçakçılığa ve adam yaralama gibi çeşitli suçlara karışan suç örgütü çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl jandarma komutanlığınca uzun süren çalışmalar sonucunda, Şanlıurfa'nın Birecik ve Bozova ilçeleri ile Gaziantep'in Nizip ilçesinde “birçok kişiye yüksek faizle borç para vererek ödeyemez duruma getirmek, tehdit ve zorlamayla gayrimenkullerini alarak mağdur etmek, çek-senet tahsilatı, silahlı tehdit, adam yaralama ve akaryakıt kaçakçılığı” gibi suçlara karışan M.B, S.B ve K.B liderliğindeki 10 kişilik bir suç örgütü tespit edildi.

Bunun ardından Birecik ve Nizip'te bu kişilere yönelik eş zamanlı olarak ”Hançer” operasyonu düzenlendi. Operasyonda söz konusu suç örgütünden S.B, N.B, Ö.B, H.B, İ.K, A.B. ve H.B. yakalandı.

Bu kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda; borçlulara ait çok sayıda açık çek, banka çekleri, farklı vatandaşlara ait tapular, 1 adet muhtarlık mühürü, tabanca ve bir miktar mermi, bilgisayar kasaları, borçlandırılan kişilere ait çeşitli doküman, akaryakıt kaçakçılığı yapıldığına dair notlar ve cep telefonları ele geçirildi.

Olayla ilgili yakalanan 7 kişi, Birecik'te adliyeye sevk edilirken diğer 3 kişinin ise yakalanmasına çalışılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious