Şanlıurfalı Fakıbaba Saadet'e geçiyor

Şanlıurfalı Fakıbaba Saadet'e geçiyor.12599
  • Giriş : 17.01.2009 / 16:21:00

AK Parti'den aday gösterilmeyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Saadet Partisi'ne geçiyor. Fakıbaba için bugün tören düzenleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti'den güçlü bir taban desteği alan Ahmet Eşref Fakıbaba, başarılı bir belediye başkanığı dönemi geçirdi. Daha önce görev yaptığı SSK Hastanesi başhekimliği görevi döneminde halkla sıcak ilişkiler kuran Fakıbaba, 2004 yılında AK Parti'den Belediye Başkanı seçildi.

Belediye çalışmaları sırasında bölge milletvekilleri ile ters düşen Fakıbaba'nın adaylık süreci sancılı oldu. Parti Genel Merkezi'nin aday gösterme isteğine rağmen, bölge milletvekillerinin şiddetle karşı çıkması sonucunda kazanan taraf milleetvekilleri oldu. Fakıbaba, tabanın da istemesine rağmen aday gösterilmedi.

Başbakan Erdoğan'ın dün yeni illerin adaylarını açıklarken, AK Parti adayının Mehmet Oymak olarak açıklaması üzerine yoğun bir trafik başladı. Adaylık sürecinin sıkıntıya girdiği dönemde Saadet Partisi'nden gelen "Bize katıl" çağrısına "Hayır" cevabı vermeyen Fakıbaba, bu kez "Evet" cevabı verdi.

Görüşmeler hızla tamamlandı ve Ahmet Eşref Fakıbaba, Saadet Partisi'nin Şanlurfa belediye başkan adayı olarak açıklandı.

Cafesiyaset

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*