Şansa Bak Ahmet Çakar, geri dönüyor

  • Giriş : 18.12.2008 / 16:46:00

Fox ekranlarında tekrar bölümleri bile ilgiyle izlenen Şansa Bak yarışması, yeni yılda kanal değiştirebilir. Günay'ın yakından kumanda yazarı Yüksel Aytuğ yazdı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dr. Ahmet Çakar'ın kendine has sunumuyla yarışmacılara ecel terleri döktürdüğü yarışma için devreye giren kanallar arasında atv de bulunuyor. Dilerseniz, yarışmanın geçen yıla damgasını vuran inanılmaz diyaloglarını hatırlayalım:

* "Burada milyonların gözünün içine baka baka malum el hareketini yapabilirsiniz." (Çakar, albay emeklisi yarışmacı Cihan Örmeci'ye "Yılın kaç ayında 31 gün vardır?" sorusunu yönelttikten sonra, elini yumruk yaparak çıkıntıları saymasını öğütlüyor)

* "Ölen ölmüştür, kalan sağlar Amerikalılarındır! Bu soru için söylüyorum tabii.." (Çakar, suikasta uğrayan ABD başkanları ile ilgili sorunun şıklarını yorumluyor)

* "Rahmetli J.F. Kennedy adına butona basmaya hazır mısınız?" (Çakar, soruyu doğru yanıtlayan yarışmacının butona basması gerektiğini bu cümle ile hatırlatıyor)

* Çakar, hanım yarışmacıya sordu: "Madrid hangi ülkededir?" Yarışmacı yanıtladı: "Paris?" Sunucu Çakar, soruyu değiştirdi: "Peki bu Paris hangi ülkenin başkentidir?" Yarışmacı: "Paris başlı başına bir şehirdir aslında!.."

* Çakar: Hani ıstakozun kollarının ucunda böyle kanca gibi şeyler vardır, neydi o? Dilim sürçtü bulamadım, kanca dedim, Neydi kızım sen söyle? Yarışma hostesi: Kısacak? Çakar: Hah, tamam, kıskaç!

Sabah - Günaydın

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*