Şantaj operasyonunda 2 kişi yakalandı

  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Denizli'de zengin kişilerin görüntülerini çekip şantaj yaptıkları iddiasıyla 2 kişi yakalandı. Olayla ilgili olarak 4 kişinin yakalanmasına çalışılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığına başvuruda bulunan K.B'nin, O.D, M.Ü, G.Ç, M.S, S.G, G.S. ve H.H.G'nin kendisine şantaj yaptıklarını ve ölüm tehdidinde bulunduklarını iddia ettiği belirtildi.

İstihbarat çalışmaları sonucunda zanlıların, isimlerini tespit ettikleri zengin kişilerin cinsel istismara yönelik görüntülerini çektikleri, daha sonra bunları şantaj amaçlı kullandıkları, baskı, şiddet, tehdit, hırsızlık ve gasp suçlarını işlediklerinin belirlendiği, düzenlenen operasyonda suç örgütünün lideri olduğu ileri sürülen O.D. ile M.Ü'nün yakalandığı ifade edildi.

Bu kişilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramada 1 av tüfeği, 1 CD, 1 kama, kar maskesi ve eldiven ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

“Bu kişilerin Baklan ilçesinde M.A. ve H.A'nın evine silahlı baskın düzenleyip 30 bin YTL, 20 bin dolar, 20 bin avro, 6 bin İsviçre Frangı ve çeşitli malzemelerin gasp edilmesi, Acıpayam ilçesinde kasa hırsızlığı, Antalya'nın Kemer ilçesinde H.E. ve D.B'ye ait iş yerlerinden 3 diz üstü bilgisayarın, Denizli merkeze bağlı Gümüşler beldesinde ise bir kamyonetin çalınması olaylarına karıştıkları belirlenmiştir.”

Açıklamada, işlemlerin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilen O.D. ve M.Ü'nün tutuklandığı, S.G'nin ise karıştığı başka bir suç nedeniyle halen cezaevinde olduğu,G.Ç, M.S, G.S. ve H.H.G'nin arandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious