Santaro'yu anmak için Türkiye'ye geldiler

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

İtalya Katolik Piskoposlar Kurulu Başkanı Kardinal Ruini, Rahip Santoro'yu anma törenlerine katılmak için Türkiye'ye geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İtalya Katolik Piskoposlar Kurulu Başkanı Kardinal Ruini, Rahip Santoro'yu anma törenlerine katılmak için Türkiye'ye geldi.
İtalya Katolik Piskoposlar Kurulu Başkanı Kardinal Ruini, Trabzon'da geçen yıl uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Sanota Maria Kaltolik Kilisesi Papazı Andrea Santoro'yu anma törenlerine katılmak için Türkiye'ye geldi. Ruini ile birlikte gelen heyette Santoro'nun kız kardeşleri Maddelena ve Imelda ile annesi Maria Polselli de yer aldı.

Trabzon'da geçen yıl uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Santa Maria Katolik Kilisesi Papazı Andrea Santoro yarın düzenlenecek ayinle ölümünün birinci yıl dönümünde anılacak. Anma törenlerine katılmak üzere, İtalya Katolik Piskoposlar Kurulu Başkanı Kardinal Ruini, Santoro'nun kız kardeşleri Maddalena ve Imelda ile annesi Maria Polselli İstanbul'a geldi. Türk Hava Yolları'na ait traifeli uçakla saat 17:15'te Atatürk Havalimanı'na gelen heyet, bir süre VİP salonunda dinlendikten sonra geceyi İstanbul'da geçirmek üzere buradan ayrıldı.

Heyet yarın Trabzon'da düzenlenecek anma programına katılmak üzere sabah erken saatlerde Trabzon'a gidecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious