Sapık baba, ardında 3 milyon dolar borç bıraktı

Sapık baba, ardında 3 milyon dolar borç bıraktı.16006
  • Giriş : 06.05.2008 / 23:15:00

Avusturya'da, kızını 24 yıl hapsederek tecavüz eden sapık baba Josef Fritzl'ın, arkasında 3 milyon dolar tutarında borç bırakması üzerine kasaba halkı, talihsiz aileye yardım hesabı oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiliz Sky News kanalının haberine göre, kızını penceresiz hücrede hapsettiğini itiraf eden 73 yaşındaki Josef Fritzl, gayrimenkul sektöründe para kazanmaya çalıştı, ancak başarısız olarak 3 milyon dolar yitirdi.

Amstetten Belediyesi Sözcüsü Hermann Gruber, aileye yardım etmek isteyenlerin açılan banka hesabına para yatırabileceklerini belirterek, ''Aileye şimdi yardım edemeyiz ama hastaneden çıktıklarında onlar için elimizden geleni yapabiliriz'' diye konuştu.

Gruber, 24 yıl babasının tecavüzüne uğrayan Elisabeth Fritzl'ın ve çocuklarının, hastaneden çıktıktan sonra hapis kaldıkları evde oturmak isteyeceklerini sanmadıklarını belirterek, yetkililerin aileye yeni bir semt ve ev aradıklarını söyledi.

AVUSTURYALI BAKANDAN İTİRAF

Öte yandan Avusturya Adalet Bakanı Maria Berger, Elisabeth Fritzl'ın yıllar önce kaybolmasını yeterince soruşturmayan Avusturya makamlarının ''safdillik'' gösterdiklerini itiraf etti.

Berger, yarın yayımlanacak Standard gazetesine yaptığı açıklamada, ''Bugünkü durumda, bunun o zamanki makamların bir safdilliği olduğunu düşünüyorum. Bugün olsa böyle şeylere daha yakından bakılır'' diye konuştu.
Avusturyalı yetkililer, tüm dünyada büyük yankı uyandıran bu olayın ardından ilk kez sorumluluk üstlenen bir açıklamada bulunuyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious