Sapık baba akıl hastasıymış

Sapık baba akıl hastasıymış.16006
  • Giriş : 29.04.2008 / 16:19:00

Kızını hapsedip 24 yıl boyunca tecavüz eden sapık baba dünyanın dilinde. Anne ise kızının tarikata kaçtığını sanıyormuş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avusturya'da 24 yıl hapsettiği kızından 7 çocuk sahibi olan emekli elektrikçi Josef Fritzl'in çift kişilikli ve üstünlük kompleksi içinde olduğu belirtildi.

Avusturyalı psikiyatr Reinhard Haller, "Bu adam akıl hastası ve kendisini başkalarından üstün görüyor olmalı" dedi.

Haller, Fritzl'in bariz narsizmin etkisi altında hareket ettiğini ve diğerleri üzerinde güç kullanma ihtiyacı içinde olduğunun görüldüğünü ifade etti.

Haller, Fritzl'in kızını bu kadar uzun süre kötüye kullanmasının ancak bu şekilde mümkün olabileceğini kaydetti.

ÇİFT KİŞİLİKLİ

Mahkeme psikiyatrı Sigrun Rossmanith ise Fritzl'in asıl olarak çift kişiliğe sahip olduğunu belirterek, "Biri gizli diğeri ise görünen kişilik. Kendisi bir yönetici. Eğer evdeki hücre, eşi ve diğer kızları için tabu ise ve bunu defalarca duydularsa burayı kontrol etmeye cesaret edememişlerdir. Eğer bir kişi güç sahibi ise ve bunu başkalarına kabul ettirdiyse o kişinin sözü tanrının sözü gibi olur" dedi.

ANNE KIZININ TARİKATA KAÇTIĞINI SANIYORDU

Polis müfettişleri, Fritzl'in eşinin, 1984'de dini bir tarikata katılmak için evden kaçtığını sandığı kızının evin altındaki hücrede olduğundan haberi olmadığını söyledi.

Yetkililer, babasının kötüye kullandığı kız, çocuklar ve Fritzl'in eşinin açıklanmayan bir yerde psikolojik destek aldıklarını açıkladı.

Fritzl'in avukatı Rudolf Mayer ise müvekkilinin olayın ortaya çıkmasından "çok etkilendiğini, duygusal olarak yıkıldığını" söyledi.

Mayer, müvekkilinin de psikiyatrik tedavi gördüğünü söyledi, yaptıklarından pişman olup olmadığının sorulması üzerine, "Bu aşamada söyleyemem" dedi.

Avusturya yasalarına göre, Fritzl'in işlediği suçlardan en ağırı olan tecavüzden yargılanıp mahkum olması halinde 15 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious