Sapık baba canavar olduğunu reddetti

Sapık baba canavar olduğunu reddetti.6824
  • Giriş : 07.05.2008 / 22:15:00

Avusturya'da kızını 24 yıl bodruma hapsederek tecavüz eden baba Josef Fritzl, ''canavar olmadığını'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

73 yaşındaki Fritzl, avukatı aracılığıyla Avusturya'da yayımlanan Österreich gazetesine yaptığı açıklamada, "Hepsini öldürebilirdim ve hiçbir şey olmazdı. Kimse bilmezdi" ifadesini kullandı.

Avukatı, Fritzl'in, kızından olan çocuklarının en büyüğü Kerstin'in 19 Nisan'da hastaneye kaldırılmasını kabul ettiğini söylediğini de belirtti.

Avukatına göre Fritzl, "Ben olmasam Kerstin şu an hayatta olmazdı" dedi.

Fritzl'in, kızı Elisabeth'i 18 yaşındayken bodruma kilitlediği, kızından 7 çocuk sahibi olduğu, bunlardan birinin doğduktan sonra öldüğü ortaya çıkmıştı.

Fritzl'in kızıyla, kızından olan çocuklarının esareti, 19 yaşındaki hiç günışığı görmemiş çocuğu Kerstin'in hastalanması üzerine su yüzüne çıkmıştı.

Borç içinde yüzüyor

İngiliz Sky News kanalının haberine göre, kızını penceresiz hücrede hapsettiğini itiraf eden 73 yaşındaki Josef Fritzl, gayrimenkul sektöründe para kazanmaya çalıştı, ancak başarısız olarak 3 milyon dolar yitirdi.

Amstetten Belediyesi Sözcüsü Hermann Gruber, aileye yardım etmek isteyenlerin açılan banka hesabına para yatırabileceklerini belirterek, "Aileye şimdi yardım edemeyiz ama hastaneden çıktıklarında onlar için elimizden geleni yapabiliriz" diye konuştu.

Gruber, 24 yıl babasının tecavüzüne uğrayan Elisabeth Fritzl'ın ve çocuklarının, hastaneden çıktıktan sonra hapis kaldıkları evde oturmak isteyeceklerini sanmadıklarını belirterek, yetkililerin aileye yeni bir semt ve ev aradıklarını söyledi.

Avusturya makamlarının safdilliği

Öte yandan Avusturya Adalet Bakanı Maria Berger, Elisabeth Fritzl'ın yıllar önce kaybolmasını yeterince soruşturmayan Avusturya makamlarının "safdillik" gösterdiklerini itiraf etti.

Berger, yarın yayımlanacak Standard gazetesine yaptığı açıklamada, "Bugünkü durumda, bunun o zamanki makamların bir safdilliği olduğunu düşünüyorum. Bugün olsa böyle şeylere daha yakından bakılır" diye konuştu.
Avusturyalı yetkililer, tüm dünyada büyük yankı uyandıran bu olayın ardından ilk kez sorumluluk üstlenen bir açıklamada bulunuyorlar.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious