Sapık baba daha önce tecavüzden mahkum olmuş

Sapık baba daha önce tecavüzden mahkum olmuş.16006
  • Giriş : 02.05.2008 / 23:19:00

Avusturya'da, 24 yıl boyunca mahzende hapsettiği kızıyla ilişkiye giren ve kızından 7 çocuk sahibi olan Jose Fritzl'ın 1967'de tecavüzden mahkum olduğu ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bölgesel OÖNachrichten gazetesinin, Linz polisinin yayımladığı bir rapora dayandırdığı haberde, "Şu ana dek polisin ve yargının yaptığı resmi açıklamaların aksine, Josef Fritzl'in 1967'de bir kadına tecavüz etmesiyle ilgili adli dosya hala duruyor" denildi.

OÖNachrichten, Aşağı Avusturya bölge polisinin arşivinde duran ve yasalar uyarınca 50 yıl kamuoyuna açıklanmaması gereken bu dosyanın, Fritzl'in alıkoyduğu kızına tecavüz etmesiyle ilgili davaya bakan Sankt-Pölten savcılığına yollandığını yazdı.

Savcılık sözcüsü Gerhard Sedlacek de yaptığı açıklamada, belgelerin gelecek günlerde kendilerine ulaşmasını beklediklerini ve dosyayı dikkatle inceleyeceklerini söyledi.

Avusturya basınına göre, Josef Fritzl (73), 1967'de Linz'de pencereden evine girdiği 24 yaşındaki bir kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fritzl'in aynı kent yakınlarındaki ormanda da 21 yaşındaki bir kadına tecavüze yeltendiği gerekçesiyle yargılandığı ileri sürülüyor.

Polis ve yargı kaynakları, bu iddiaları doğrulamadı. Avusturya yasalarına göre, cinsel suçlar, mahkumun cezasını çekmesinden en fazla 15 yıl sonra adli sicilden siliniyor.

Gizli zindan arayışı

Polisin, Josef Fritzl'in evinin altında başka zindanlar olup olmadığını tespit etmeye çalıştığı bildirildi.

Yetkililer, evin altında başka zindanlar bulunup bulunmadığını sonar cihazı kullanarak anlamaya çalışıyor.

Polis yetkilileri, kızını hapsettiği 24 yıl süresinde Fritzl'in apartmanında bir şekilde kalmış olan 100'ün üzerinde kişinin de sorgulandığını söyledi.

Josef Fritzl'in eski bir kiracısı dün yaptığı açıklamada, apartmanın zemin katında otururken zaman zaman kilit, çarpma ve bir şeylerin düşmesi sesleri duyduğunu anlatmıştı.

Kiracı, Fritzl'e seslerin bodrumdaki kalorifer kazanından gelip gelmediğini sorduğunu, Fritzl'inde "evet" cevabını verdiğini söylemişti.

Fritzl'in, kızını 18 yaşındayken bodruma kilitlediği, kızından 7 çocuk sahibi olduğu, bunlardan birinin doğduktan sonra öldüğü ortaya çıkmıştı.

Fritzl'in kızıyla kızından olan çocuklarının esareti, 19 yaşındaki hiç gün ışığı görmemiş çocuğunun hastalaması üzerine su yüzüne çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious