Sapık baba herşeyi yıllar önce planlamış

Sapık baba herşeyi yıllar önce planlamış.16110
  • Giriş : 06.05.2008 / 12:59:00

Kızını kapatacağı korku evini 6 yıl önceden hazırladı ve kızının büyümesini bekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öz kızını 24 yıl bir bodruma kapatan Avusturyalı sapık baba Josef Fritzl'in planını 1978 yılında hazırlayarak uygulamaya koyduğu ortaya çıktı. Fritzl korkunç planını gerçekleştirmek için evinin bodrum katını hazırladığında kızı Elisabeth henüz 12 yaşındaydı. Olayı araştıran Avusturyalı savcı Franz Polzer, "Josef Fritzl 1978 yılında evin altına kimsenin bilmediği bir bodrum yaptı. Binada bu değişikliği yaparken yetkililere haber vermedi. Bu durum başka bir planı olduğunu gösteriyor" dedi.

Korku evi turizmi

Avusturya makamları da, Elisabeth Fritzl'ın babası tarafından 24 yıl bodruma hapsedilerek tecavüze uğradığı evi görmek için Amstetten kasabasına doluşan "felaket turistleri"nden yakınıyor.

İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre, Amstetten Belediye Başkan yardımcısı Ursula Puchebner, felaketin yaşandığı "korku evi"ni görmek isteyen Alman ve Avusturyalı turistlerin sayısının her geçen gün arttığını belirterek, "Buna felaket turizmi adını veriyorum. Bunu şok edici buluyorum ve bu davranışlarını anlayamıyorum. Kurbanlara hiç saygıları yok" diyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious