Sapık baba mahkemede yüzünü sakladı

Sapık baba mahkemede yüzünü sakladı.10403
  • Giriş : 17.03.2009 / 10:40:00

Dün büyük infial yaratan sapık baba Josef Fritzl davası dün Avusturya'da başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

YÜZÜNÜ SAKLAYARAK ÇIKTI
Dün büyük infial yaratan sapık baba Josef Fritzl davası dün Avusturya'da başladı. Polis kordonu altında uçuş yasağı konulan mahkemeye getirilen Fritzl (73), yüzünü dosyayla kapatarak salona girdi ve dava başlayıncaya kadar yüzünü gizledi. 27 sayfalık iddianameyi okuyan savcı, Fritzl'ı bir çocuğunun ölümüne sebebiyet vermek, öz kızına tecavüz etmek, ensest ilişkide bulunmak, özgürlüğünü kısıtlamak, köle olarak kullanmakla suçladı.

KARAR CUMA GÜNÜ
Duruşmada "Ben iyi bir babayım" diyen Fritzl tecavüz ve ensest suçlamalarını kabul etti, yeni doğmuş bir bebeğin ölmesiyle ilgili cinayet suçlamasını ise reddetti. Sanığın savunma avukatlığını yapan ülkenin en tanınmış avukatlarından Rudolf Mayer bu davayı üstlendiği için ölüm tehditleri aldığını söyledi. Kararın cuma günü okunması bekleniyor. Avusturya yasaları ölüme sebebiyet verme suçuna müebbet, köle gibi kullanma suçuna 10 yıla kadar, tecavüze 15 yıla kadar kadar hapis cezası öngörüyor.

KARISI KONUŞTU
Kimliğini değiştirerek kayıplara karışan Fritzl'in eşi ise ilk kez konuştu. İngiliz The Sun gazetesine konuşan Rosemarie (69) "Gururumu ve ailemi terk ettim. Hayatım yeteri kadar mahvoldu. Sadece yalnız kalmak istiyorum' dedi. Evlerinin bodrumunda eşi kızına tecavüz ederken Rosemarie, kocasının "Kızımız kaçtı" yalanıyla 24 yıl yaşadı. Geçtiğimiz nisanda sapık babanın öz kızından olan çocuklarından 19 yaşındaki Kerstin hastalanarak hastaneye kaldırılınca korkunç olay ortaya çıkmıştı.
Hürriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*