Sapık babanın ailesine EURO 2008 terapisi

Sapık babanın ailesine EURO 2008 terapisi.27585
  • Giriş : 24.06.2008 / 18:34:00

Kızı Elisabeth'i 18 yaşındayken bodruma kilitleyen ve kızından 7 çocuk sahibi olan sapık baba Josef Fritzl'ın ailesine futbol terapisi uygulanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

EURO 2008'in düzenlendiği iki ülkeden biri olan Avusturya, turnuva öncesinde öz kızını bodruma hapsedip yıllarca tecavüz eden sapık baba Josef Fritzl'la sarsılmış, olayın yankıları tüm dünyaya yayılmıştı.

Avusturyalı doktorlar, Fritzl'ın ailesinin olayları ve yorumları görüp duymamaları için aileye televizyon izleme yasağı getirmişti. Ancak EURO 2008'in başlamasıyla birlikte olayın arka planda kalmasıyla aileye EURO 2008 maçlarını izleme izni verildi.

Josef Fritzl'ın bir Futbol fanatiği olması nedeniyle aile üyelerinin EURO 2008'i izledikleri zaman bodrum katta yaşadıkları insanlık dışı hareketleri hatırlamalarından endişe edilmesine rağmen Amstetten-Mauer Kliniği doktorlardı, aileyi toplum hayatına yeniden entegre etmek için onlara maçları izletme kararı aldılar.

Aile hakkındaki ilk izlenimlerin olumlu olduğu ve tekrar toplumsallaşma açısından EURO 2008 maçlarının faydalı bir etki yarattığının gözlendiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious