Sapık babanın gözaltı süresi uzatıldı

Sapık babanın gözaltı süresi uzatıldı.9938
  • Giriş : 09.05.2008 / 22:13:00

Josef Fritzl, olayın ortaya çıkmasından sonra, 28 Nisan günü polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aşağı Avusturya eyaletinin başkenti Sankt Pölten Kent Mahkemesi'nde bugün yargıç karşısına çıkan Fritzl, duruşma süresince konuşmadı ve yargıcın kararına itiraz etmedi.

Bugünkü duruşmaya ilişkin basına açıklama yapan mahkemenin başkanvekili Franz Cutka, “duruşmanın yalnızca 15 dakika sürdüğünü” ifade ederek, gerek zanlı Josef Fritzl gerekse avukatının mahkeme kararına itiraz etmediklerini söyledi.

Cutka, Fritzl'in “kaçmak veya kanıtları karartmak endişesiyle gözaltı hapis süresinin 1 ay uzatıldığını” belirterek, “gerektiğinde gözaltı hapis süresinin yeniden uzatılabileceğini” kaydetti.

Bu arada eyalet ağır suç polis dairesi de olay yeri araştırmasını aralıksız sürdürüyor. Kriminal polis dairesi başkanı Franz Polzer, olay yerindeki tüm kanıtları elde edebilmek için 1000 metrekarelik alanda “dedektörlerle alan taraması yaptıklarını” belirterek, Fritzl'in, kızını rehin tuttuğu sığınağın dışında başka gizli sığınaklar inşa edip etmediğini de araştırdıklarını bildirdi.

Fritzl (73), öz kızı Elisabeth'i 18 yaşından itibaren evinin bodrumunda inşa ettiği özel bir sığınağa kilitleyerek 24 yıl boyunca tecavüz etmiş ve bu ensest ilişkiden toplam 7 çocuk sahibi olmuştu.

Ensest ilişki kurbanlarından Elisabeth ve hiç gün ışığı görmeden sığınakta yaşamını sürdüren 3 çocuğun esareti, 19 yaşındaki Kerstin'in hastalanması üzerine 28 Nisan günü son bulmuştu.

Öz kızından 7 çocuk sahibi olan sapık baba Fritzl, çocuklardan birinin ölü doğduğunu ve onu kalorifer kazanına atarak yaktığını da itiraf etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious