Sapık babaya 9 yıl hapis

Sapık babaya 9 yıl hapis.8774
  • Giriş : 30.06.2008 / 11:51:00

Kızının 13 yaşındaki ilköğretim öğrencisi sınıf arkadaşına tecavüz etmişti!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karaman'da kızının 13 yaşındaki arkadaşına tecavüz ettiği gerekçesiyle yargılanan sanık, 9 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Karaman Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, 17 Ocak 2007'de kızının 13 yaşındaki ilköğretim öğrencisi sınıf arkadaşına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan sanık Osman K. (42), mağdur Ö.D. (14) ve annesi A.D. ile tarafların avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, sanık Osman K'nin, 15 yaşından küçük Ö.D'ye karşı nitelikli cinsel istismar suçundan 6 yıl 8 ay, yaşı küçük çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun bırakma suçundan da 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 9 yıl 2 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti, Osman K'ye yer temin etmek suretiyle nitelikli cinsel istismar suçuna iştirak eden Vedat B'yi de 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

Cinsel istismara uğrayan Ö.D'nin annesi A.D, duruşmanın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahkemenin verdiği karara saygılı olduğunu ancak toplumun bir çocuğun kararan geleceğini hiçe sayarak kendilerini dışladığını söyledi.

Tecavüz olayından sonra kabus dolu günler yaşadıklarını belirten A.D, şunları kaydetti:

''Aile olarak çocuğumuza sahip çıkıp destek olduk. Çünkü o kandırıldı. Mahkeme o şahsı suçlu bulup cezalandırırken biz de bazı insanlar tarafından bilinçli olarak dışlandık. Oturduğumuz apartmanda kimse bizimle konuşmuyor. Ev sahibimize bizi evden çıkarmaları konusunda baskı yapılıyor. Tutuklanan şahsın akrabaları tarafından tehdit ediliyoruz. En son kızım Ö.D, Osman K'nin bir yakını tarafından zorla arabaya bindirilerek şikayetten vazgeçmesi yönünde tehdit edildi. Bunları savcılığa bildirdik.''

Karaman'da, 17 Ocak 2007'de, 13 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Ö.D, kız arkadaşının babasının hapla uyuttuktan sonra kendisine tecavüz ettiğini öne sürmüş, zanlı Osman K. çıkarıldığı mahkemece cinsel istismar, tecavüz ve küçük yaşta kızı alıkoyma suçlarından tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious