Sapık hırsız dehşetinde şok! Kadın yalan mı söylüyor?

Sapık hırsız dehşetinde şok! Kadın yalan mı söylüyor?.13484
 • Giriş : 21.10.2007 / 08:52:00

Ümraniye’de önceki gün yaşanan sapık hırsız dehşetinde polis, soruşturmayı derinleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eşi gözleri önünde öldürülen Meltem U., çelişkili ifade verince gözaltına alındı. Polis, deliller doğrultusunda olayın hırsızlık vakası olmadığını düşünüyor.

Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi’nde akıllara durgunluk veren “sapık hırsız” vahşetindeki kuşkulu noktalar, polisi harekete geçirdi. Olayın mağduru Meltem U. gözleri önünde öldürülen eşinin cenazesine sorguda olması nedeniyle katılamadı.

Mustafa Kemal Mahallesi 3108 Sokak 2/2 numarada sabah 06.30 sıralarında meydana gelen olayda, iddiaya göre ikinci kattaki daireye kalas dayayarak girmiş, bir aylık loğusa Meltem U.’ya eşi ve 4 yaşındaki kızının gözleri önünde tecavüze kalkışmıştı. Zanlı, müdahale eden koca Necmettin U.’yu tabancasıyla vurarak öldürmüştü.

“Bu kadarı ancak korku filmlerinde yaşanır” dedirtecek olayla ilgili, Ümraniye Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Masası ile Hırsızlık Büro ekipleri soruşturmayı derinleştirdi.

SİGARA VE ŞAPKA AYDINLATACAK

Evde yapılan incelemede, zanlıya ait olduğu belirlenen sigara ve şapka bulundu. Deliler kriminal laboratuvara gönderildi.

Olayın tek görgü tanığı olarak ifadesine başvurulan anne Meltem U., ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Meltem U. önceki gün akşam saatlerinde serbest bırakıldı. Ancak, Meltem U. önceki gece 23:00 sıralarında gözaltına alınarak Ümraniye Asayiş Büro’ya götürüldü.

Dün de polis merkezinde tutulan Meltem U., öğlen saatlerinde bir aylık bebeğini emzirmesi için evine getirildi. Yaklaşık yarım saat evde kalan kadın, daha sonra yine Emniyet’e götürüldü.

Polis yetkilileri, Meltem U.’nun çelişkili ifadeleri ve zanlının kullandığı kalas üzerinde ayak izi bulunmaması- nın hırsızlık vakası ihtimalini ortadan kaldırdığını belirtti.

İŞTE POLİSİ KUŞKUYA DÜŞÜREN NOKTALAR

 • Hırsızlar, 03: 00- 05: 00 sıralarında evlere girer. Ancak zanlı, saat 06:30 sıralarında eve girmiş. Ev halkının uyanık olabileceği bu saat neden tercih edildi?

 • Zanlının balkona konulan kalasla girmiş olduğu öne sürülmüştü. Ancak polis, dar ve dengesiz olan kalası tekrar balkona dayayarak yaptığı testte bu olasılığın çok güçlü olmadığını belirledi.

 • Kalasın üzerinde parmak izi ve aşınma tespit edilmemesi, zanlının kapıdan girmiş olma ihtimalini güçlendirdi.

 • Balkon kapısını zorlayarak içeri girdiği iddia edilen hırsız fark edildiğini görerek neden eve girmek için kapıyı zorladı. Doğal olan kaçmasıydı.

 • Hırsızlar şapka ve sigara gibi delil olabilecek eşyalarını düşürmezler. Ancak bu olayda şapka ve sigarası bulundu.

 • Olayda çalındığı iddia edilen 700 YTL değerindeki telefonlar evde bulundu.

 • Eşi gözleri önünde öldürülen ve tecavüze uğramaktan son anda kurtulan Meltem U.’nun soğukkanlılığı ve her defasında çelişkili ifade vermesi dikkat çekici.
 • Meltem U. ilk ifadesinde zorla eve giren hırsızın, İsmail Kara’yı aradığını söylemişti. Ancak, U. ifadesi alınmak üzere yeniden polis merkezine götürüldüğünde bu ismi değiştirerek, zanlının Murat Uyanık isminde birini aradığını söyledi. Hangisi doğru?

 • Sabıkalı olduğunu ve cezaevinden yeni çıktığını söylediği iddia edilen zanlı neden kayıtlı hırsız fotoğrafları arasında teşhis edilemedi.

  Meltem’in eşofmanları laboratuvara

  Cinayetle ilgili soruşturmayı yürüten polis, Meltem U.’nun olay günü üzerinden bulunan eşofmanlarını da incelenmek üzere laboratuvara gönderdi.

  Çiftin Kars’ta yaşayan akrabaları olay yerine gelerek cinayetin aydınlanmasını istedi. Necmettin U.’nun yakını Mehmet Aşık, “Güpegündüz eve kalas dayayararak girme cesaretini gösteren zanlının bir an önce yakalanmasını istiyoruz” dedi. Mehmet Aşık, evde iddia edildiği gibi 35 bin YTL para olmadığını belirterek, “Necmettin’in öyle bir parası yoktu. Aldığı prefabrik evin borcunu ödüyordu” dedi. Çiftin bebekleri ve 4 yaşındaki kızlarına ise akrabaları bakıyor.


  Cinayet kurbanı uğurlandı

  CİNAYETTEN sonra, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderilen Necmettin U.’nun cenazesi dün, toprağa verilmek üzere yakınları tarafından alındı. Necmettin U.’nun cenazesi önce evinin önüne getirilerek helallik alındı. Hazreti Ali Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından talihsiz babanın cenazesi Hekimbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Törene babası Gevzi ve kardeşi Hamit U.’nun da bulunduğu çok sayıda yakını katıldı. Cenazeye Meltem U.’nun yakınlarının katılmaması da dikkat çekti. 16 yaşındayken eşiyle kaçarak evlenen Meltem U.’nun ailesinin bu nedenle dünürleriyle küs olduğu belirtildi.
 • AKŞAM

  Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious