'Sapıksınız' dedi, iki imamı öldürdü!

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

NEVŞEHİR’de lise müdürü 40 yaşındaki Orhan Çidem, Belediye Kütüphanesi'nde tartıştığı iki imamı tabancayla ateş ederek öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

NEVŞEHİR’in Avanos ilçesine bağlı Sarılar Beldesi'nde lise müdürü 40 yaşındaki Orhan Çidem, Belediye Kütüphanesi'nde tartıştığı iki imamı tabancayla ateş ederek öldürdü. Lise müdürü, jandarma tarafından gözaltına alındı.
Sarılar Beldesi'nde saat 14.00 sıralarında belediyeye ait kütüphanede Sarılar beldesi Mehmet Akif Ersoy Lisesi Müdürü Orhan Çidem ile 35 yaşındaki Merkez cami imamı Mustafa Beleda ve Sarılar Yenisoy Mahallesi Camii imamı 35 yaşındaki İzzet Teke karşılaştı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre lise müdürü imamlara, “Bir kız ögrencinin ögretmeniyle evlenmesi caiz midir?” diye sordu. İmamların, “İkisinin de gönlü varsa olabilir” yanıtını vermesi üzerine, lise müdürü, “Siz sapık mısınız? Böyle şey olur mu?” diye tepki gösterdi.

Tartışmanın büyümesi üzerine kütüphane görevlisi, müdür Orhan Çidem’i dışarıya çıkartmak istedi. Ancak bu sırada müdür Orhan Çidem belindeki tabancayı çıkartıp, imamlar Mustafa Beleda ile İzzet Teke’yi kurşun yağmuruna tuttu.

Her iki imam da olay yerinde ölürken, kütüphanede bulunan Fatih Camii İmamı Veysel Aydın ise kaçarak canını kurtardı. Okul müdürü Çidem, olaydan sonra jandarma tarafından gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious