Şapka çıkartılır!

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Ligde önce G.Saray'ı ardından Trabzon'u yenen F.Bahçe, kupada Beşiktaş'ı da geçip üçlemeyi tamamlarsa bu performans her türlü övgüye layık olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sarılacivertliler 17 rakibinin hepsine üstünlük sağlamasının yanısıra, şampiyonluktaki en yakın rakibi Galatasaray'ı da iki kez yenerek ligin en iyisini olduğunu ortaya koydu. Öncelikle herkesin b u performansa gereken saygıyı göstermesi gerekiyor. Çünkü Fenerbahçe takımının başarısını 'hakem performansına' endeksleyen görüşler son haftalarda birbiri ardına çürüdü. Desteğini kaybetti.

FARK SADECE SKORDA DEĞİL
Üst üste gelen Galatasaray
ve Trabzon maçları bu gerçeğin daha net görünmesini sağladı. Fenerbahçe'nin üstünlüğü sadece skor olarak değildi. Fizik güç ve Futbol estetiği olarak da ön plana çıkmayı başardılar. Saha performansının yanısıra Saracoğlu Stadı, Futbol Federasyonu'ndan üç kez mavi bayrak ödülü kazandı. Rakiplerini 'küfürsüzlük' edebiyatında geride bırakan seyircisiyle, Fenerbahçe'nin lige vurduğu başka bir damga vardı.

MÜCADELE ALANI GENİŞLEDİ
Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un aynı hafta "Temiz lig istiyoruz" pankartıyla sahaya çıkmaları, ardından üçünün birden "Galatasaray'ın şampiyonluğu yönünde" demeçler vermeleri de mücadelenin alanını genişletti. Bugün Galatasaray'ın mücadelesinin önüne geçen en önemli tartışma konusunun Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu neden haftalar önce ilan etmemesi olmuşsa, şampiyonluk mücadelesinde sarı-lacivertli ekibi tartışmak için fazla neden de kalmıyor.

SIRADA KUPA FİNALİ VAR
En son seri ile birlikte Fenerbahçe takımı ligin en 'farklısı' olma fırsatını da bir 'buldozer' kararlılığı ile kullanıyor. Galatasaray'ı 4-0, Trabzon'u 3-2 yendikten sonra bu kez Beşiktaş ile kupa finali oynayacaklar. Fenerbahçe 23 yıllık kupa hasretini bu maçta dindirirse, üç rakibini üst üste yenme başarısını da gösterecek. Böyle bir performansa sadece 'şapka' çıkartılır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious