Şapkadan tavşan çıkartmak

  • Giriş : 06.11.2008 / 20:36:00

Ajansspor.com'un usta yazarı İlker Ateş! Ateş'e göre Beşiktaş'ın kadrosu yetersiz ve Denizli bunu yeni gördü! Yapması gerekenler ise bu yazıda.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşte İlker Ateş'in Ajansspor.com'a söyledikleri;

-“TAKIMIN DÖRT DÖRTLÜK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDU”-

Mustafa Denizli'nin işi sanıldığından çok daha zor. Çünkü elinde oturmuş, mükemmel bir kadro yok. Denizli göreve başlamadan önce, takımın dörtdörtlük olduğunu zannediyordu. Ama 3 lig ve 1 kupa maçında gördü ki, kadroda hemen her hatta önemli eksiklikler var.

-ZAYIF HALKALAR-

Özellikle Beşiktaş'ın kanatları, şuanda Türkiye Ligi'nde sadece büyükler değil tüm takımlar arasında en zayıf olanı. Sistem kanatların çok fazla çalışmasını gerektiriyor. Ancak Beşiktaş en fazla bu bölgede aksıyor. Ne Serdar Kurtuluş, ne İbrahim Üzülmez bu bölgeyi kapatabilecek özelliklere sahip oyuncular değiller. Beşiktaş'ın orta sahası da tam anlamıyla bir facia. Burada da Cisse ve Delgado'nun, orta sahanın yükünü kaldırabilecek ve presli oyuna ayak uydurabilecek özellikleri yok.

-“OTURMUŞ BİR G.SARAY'I GEÇMESİ MÜMKÜN DEĞİL”-

Sistemde 3'lü forvet, orta saha iyi çalışmadığı için performansını yükseltemiyor. Beşiktaş'ın bu 3 lig maçındaki kayıpları da benim için sürpriz değil. Bu ligde Fenerbahçe'den belki daha iyi olabilir ama şu haliyle oturmuş bir Galatasaray'ı geçmesi mümkün değil.

-DENİZLİ'NİN YAPMASI GEREKEN..-

Denizli'nin yapacağı tek şey var. Devre arasında ne yapıp edip, iki tane çok iyi kanat adamı bulacak. Eğer yarıştan da kopmamışsa, Beşiktaş'ın o zaman şansı olur. Ama aksi taktirde bu kadro bırakın birinciliği, üçüncü bile olamaz.

-“DENİZLİ'NİN YAPACAĞI ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARTMAK”-

Şuandaki yönetimin Mustafa Denizli'ye sınırsız bir özgürlük verdiği de bir gerçek. Bu konuda şuanda bir sıkıntı yok. Ama tüm bunlar sonuçlara bağlı. Yani sonuçlar kötü giderse yönetimle ilişkisi de bozulabilir. Bir balayı dönemi yaşandı ve bu balayı dönemi de bitti. Yani Denizli'nin yapacağı şey artık şapkadan tavşan çıkartmak.

-“KALİTELİ BİR EKİP DEĞİL”-

Peki bütün bunlar olabilir mi; Mustafa Denizli'nin yaratıcılığı ile Beşiktaş'ın az da olsa şansı var. Ama Beşiktaş kaliteli bir ekip değil. Bunu Mustafa Denizli yeni anlamaya başladı. Yönetim ise şahane bir takıma sahip olduğunu zannediyordu, iyi bir takım kuramadığını galiba yönetim de anlamaya başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*