Saraçoğlu 1 Mayıs'a hazır olacak

  • Giriş : 03.02.2009 / 11:28:00

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs'ta yapılacak UEFA Kupası final maçı öncesi İstanbul'daki hazırlıklar sürüyor. UEFA yetkilileri 3 gün sürecek toplantıların ardından İstanbul'dan ayrılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Final hazırlıkları için İstanbul'a 3. kez gelen UEFA yetkilileri, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 1907 tribünü salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Futbol Federasyonu'nun oluşturduğu yerel organizasyon komitesi, emniyet, stadyum ve Fenerbahçe Kulübü yetkilileriyle bir araya geldi. Toplantının başındaki 10 dakikalık bölümde basın mensuplarına görüntü alma imkanı verildi.

UEFA Kupası Finali Proje Sorumlusu Orhan Gorbon, bu toplantıyla birlikte hazırlıklarda planlama aşamasından uygulamaya geçeceklerini belirterek, ''Önümüzde finale kadar 3,5 aylık bir süre var. Bu sürede kararlar uygulanacak ve her şey hazır hale getirilecek. Stat 1 Mayıs'ta finale hazır hale getirilecek'' dedi.

Bugünkü toplantıda UEFA yetkililerine emniyet ve ulaşım planlarının sunulacağını anlatan Gorbon, yapacakları çalışmaları şöyle özetledi:

''Planların yanı sıra bizim hazırladığımız Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın giriş, çıkış ve turnike sistemlerinin yabancı misafirlere göre uyarlanmasına karar verilecek. En önemli olan konu Futbol Federasyonu ile Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ortak çalışması sayesinde stadyumda önümüzdeki iki ay boyunca bugünden itibaren bütün faaliyetler başlayacak. Stadyum 1 Mayıs'ta finale hazır hale getirilecek.''

Stadın son dönemde tartışılan zeminiyle ilgili soruya Gorbon, ''Bu biraz mevsimsel bir konu. Havanın önümüzdeki aylarda ısınmasıyla sahanın zaten düzeleceğini bekliyoruz. Bu gibi konularda UEFA'nın kendi danışmanları zaten bizimle beraber oluyorlar. Onlar da son bir ay gelip Fenerbahçe kulübüne yardımcı olacaklardır'' şeklinde yanıt verdi.

UEFA yetkilileri 3 gün sürecek toplantıların ardından İstanbul'dan ayrılacak. Hazırlıklarla ilgili bir sonraki toplantı 27 Martta gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*