Saraçoğlu'nun üstü kapanacak

Saraçoğlu'nun üstü kapanacak.19290
  • Giriş : 26.04.2008 / 15:23:00

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu'nun olağan toplantısı Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapıldı. Divan Kurulu toplantısında Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Divan Kurulu toplantısında Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde elde ettiği sonuçlar neticesinde bu sezon 17 milyon 80 bin Euro kazandığı açıklandı. Denetleme Kurulu, açıkladığı raporunda, kulübün şimdiye kadar 12 milyon 290 bin Euro'yu tahsil ettiğini, Mayıs ve Haziran aylarında da 4 milyon 790 bin Euro'nun geleceğini bildirdi. Şampiyonlar Ligi'nde Kadıköy'de yapılan maçlarda elde edilen toplam hasılatın ise 8 milyon 958 bin YTL olduğu belirtildi. Bu rakamlarla Fenerbahçe'nin, bu sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden elde ettiği toplam gelir 43 milyon YTL'yi buldu.

- FORVETİN GÜÇSÜZLÜĞÜ ELEŞTİRİSİ TEPKİ ALDI -

Öte yandan Divan Kurulu toplantısında bir üyenin Şampiyonlar Ligi'nden forvetsizlerin güçsüzlüğü nedeniyle elendiğinin söylemesi üzerine gerek Başkan Aziz Yıldırım gerekse Başkanveki Nihat Özdemir tarafından cevap verildi.

Başkan Aziz Yıldırım, yarınki derbi maçı hatırlatarak, şimdi bu konuyu konuşmanın zamanı olmadığını ifade etti. İkinci Başkan Nihat Özdemir de forvetlerin güçsüzlüğü nedeniyle eleştirilmesine şu cevabı verdi:

''Şanssız olarak elendik, güçsüzlükten elendik gibi şeylere katılmıyoruz. Her ortamda bunun bir kilometre meselesi olduğunu ve her geçen yıl daha da yol aldığımızı, bundan daha iyi noktalara gelmek için çalışmalar yaptığımızı ifade ediyoruz. Fenerbahçe forması giyen her oyuncu bizim için değerlidir. Bu kadro bizim kurduğumuz kadrodur ve sonuna kadar bu kadronun başarıya ulaşması için her türlü desteği vereceğiz. Yarınki maçta da bu oyuncular oynayacaktır. Önemli başarıları bu oyuncuların alacağına yürekten inanıyoruz''

Özdemir, Fenerbahçe'nin Galatasaray karşısında şampiyonluğu getirecek neticeyi alacaklarına inandığını söyledi.

- ŞÜKRÜ SARACOĞLU STADI'NIN ÜZERİ TAMAMEN KAPATILIYOR -

Yönetimin Şükrü Saracoğlu Stadı'nın üzerinin kapatılması da oy birliği ile kabul edildi. Stadın üzerinin tamamen kapatılması projesinin maliyetinin tahmini 10 milyon dolar olduğunu, tribün kapasitesinin 3 bin civarında artırımı için de 4 milyon dolar gerektiğini kaydetti.

Yönetim, iki proje için UEFA'ya gerekli yazıları yazdığını ve eğer izin çıkarsa bu yıl başlayacağını açıkladı. İznin çıkmaması durumunda ise çalışmalar bir yıl sonra başlanacak.

- "YILDIRIM'A PLAKET" -

Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'nda 10. yılını dolduran Başkan Aziz Yıldırım'a şükran plaketi verildi. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve divan kurulunun diğer yetkilileri Başkan Aziz Yıldırım için özel hazırlanan plaketi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious