Sarıgül, Baykal'ı beceriksiz ve yeteneksiz olarak niteledi

Sarıgül, Baykal'ı beceriksiz ve yeteneksiz olarak niteledi.12784
  • Giriş : 05.05.2008 / 02:22:00
  • Güncelleme : 04.05.2008 / 23:51:34

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül: "Atatürk senin gibi beceriksiz ve yeteneksiz adamın ağzına yakışmıyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, "Cesaretin varsa Ulu Önder Atatürk'ü rahatsız etme. Atatürk senin gibi beceriksiz ve yeteneksiz adamın ağzına yakışmıyor" dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Kocaeli'ne bağlı Gebze İlçe Şubesi'ne tekerlekli sandalye yardımı için düzenlenen toplantıya katılan Sarıgül, Baykal'ı "Ankara'da oturan bir zat-ı muhterem var, o zatı muhterem Türkiye Cumhuriyeti'ni düşünmüyor, tarımı, hayvancılığı, sanayiyi düşünmüyor, işsiz aşsız var mı onu düşünmüyor, baca tütüyor mu tütmüyor mu düşünmüyor. Bir aile reisi sabah evden çıkarken mutfak parası bırakıyor mu bırakmıyor mu düşünmüyor. Niye düşünmüyor? Çünkü onun tenceresi kaynıyor. Nasıl kaynıyor? Ulu Önder Atatürk'ü istismar ederek, İş Bankası'nı kullanarak onun tenceresi nasıl olsa kaynıyor" şeklinde sert bir dille eleştirdi. Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Geçen hafta yapılan kurultayda söyleyebildi mi ki ben Türkiye'nin şu kadar yerinde belediye başkanlığını alacağım. Ama Şişli için Boyner'i düşünüyor. Boyner de kendisi gibi halkın defalarca boyunun ölçüsünü aldığı biri. Gelsin de Şişli'de de halk boyunun ölçüsünü bir daha versin inşallah. Sayın Başbakan ne diyor? 'Diyarbakır'ı, Şırnağı, Bitlis'i istiyorum' diyor. Ama bunun derdi varsa yoksa Sarıgül."

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Gebze Gaziler Mahallesi'nde bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Gebze Şubesi'ni ziyaret etti. Gebzelilerin büyük ilgi gösterdiği ziyaret seçim mitingine dönüştü. Şişli Belediyesi'ne ait otobüsle gelen Sarıgül, taraftarları ve vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Demirel, Gebze Şube Başkanı Oktay Çopkur, dernek yöneticileri ve engelli vatandaşların aileleri tarafından karşılanan Sarıgül dernek lokaline geçti. Kerkük Belediye Başkanı Necdet Şükrü Akkoyunlu ve Erzincanlılar Dernek Başkanı İşadamı Özcan Dal'ın da katıldığı toplantıda, Yılmaz Demirel yaptığı konuşmada; "Önemli olan insanın yürek ve beyin engellisi olmaması. Mustafa Sarıgül, böyle onurlu davranışıyla bizlere kol kanat germiştir." dedi.

Dernek lokalinde yapılan konuşmaların ardından Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, otobüsün üstünden vatandaşlara seslendi. Sarıgül, şunları söyledi: "Yarın sabah kimin ne olacağı hiç belli değil. Herkes her an, herhangi bir nedenden dolayı sakat kalabilir, bu nedenle engelli kardeşlerimizin neler çektiğini, nasıl yaşadığını bir düşünelim. Beş saniye gözlerinizi kapatın gözleri görmeyen, kulakları duymayan, bir bacağı kesik olan sakat bir kardeşimizin neler çektiğini gözlerinizin önünde canlandırın. Düşmeyen kalkmayan bir tek Allah'tır. Elinizdeki gücünüzü, çabanızı üç günlük dünyada engelli kardeşlerimizden esirgemeyin. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' sözü her şeyi anlatıyor. İşte biz de Şişli Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize destek olmak, sizlerin hayır duasını almak amacıyla buradayız."

Mustafa Sarıgül, gündemle ilgili yaptığı konuşmada ise CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a sert eleştirilerde bulundu. Baykal'ın Atatürk'ü istismar ederek siyaset yaptığını iddia eden Sarıgül, "Burada bazı sorularım olacak. Bu soruları sorduğum geçen hafta Ankara'da yapılan kurultayda bunların cevabını alamadık. Çünkü Ankara'da oturan zat-ı muhteremler sizleri ve bizleri düşünmüyor, işçiyi düşünmüyor, emekliyi düşünmüyor, çiftçiyi düşünmüyor. Çünkü, onun tenceresi devamlı kaynıyor. Onun tenceresi Ulu Önder Atatürk'ü istismar ederek kaynıyor. Kurultayda biz beklerdik ki, ben Türkiye'nin şu kadarını yapılacak seçimde kazanacağım. Başbakan diyor ki; Ben Diyarbakır'ı, Siirt'i, doğuyu, güneydoğuyu istiyorum. Bizim Ankara'da oturan ise Şişli'yi istiyorum diyor. Şişli için de bula bula sosyetenin sevdiği, barlardan çıkmayan, fabrikatör çocuğu olarak doğmuş birini bulmuş. Ben de Gebze'den sesleniyorum Sayın Baykal, Cem Boyner yıllarca boyunun ölçüsünü aldı. Şimdi de Şişli onun boyunun ölçüsünü alacak. Yüreğin varsa Atatürk'ün arkasına sığınma, o herkesin Atatürk'üdür."

Baykal'ın Sefa Sirmen'i Kocaeli'den aday göstermek istemediğini ileri süren Sarıgül, "Kocaeli'de bir belediye başkanı var Sefa Sirmen. Sirmen, başarılı çalışmalarıyla hepimize önderlik etmiş, daha sonra bu başarılarına karşılık Ankara'ya CHP'den çok sayıda milletvekili götürmüştür. Baykal şimdi sana soruyorum; Sefa Sirmen'i aday gösterecek misin? Ama bir şüphem var, Sefa Sirmen'den kendisi korkar, kolay kolay aday yapmaz. Çünkü, İstanbul veya Kocaeli'yi kazanmak önemli değil onun için. On yılda üst üstte genel başkanlığa seçildi. Herhangi bir icraatı var mı? Ama biz Türkiye'nin her noktasını gezeceğiz, zalim Baykal'ı her noktada anlatacağız." diye konuştu.

Türkiye Sakatlar Derneği Gebze Şube Başkanı Oktay Çopkur, 1995 yılında kurulan derneğin bugün resmi kayıtlı 550 üyesinin bulunduğunu söyledi. Dernek üyelerinin ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeler için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e başvurduklarını ifade eden Çopkur, kendilerinin de 250 tekerlekli sandalye yardımında bulunduklarını söyledi. Çopkur, 250 sandalyeden 50'sini dernek üyesi sakatlara dağıtacaklarını, geri kalanını ise Gebze'de ihtiyacı olan sakat vatandaşlara vereceklerini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious