Sarıgül, Önder Sav'a inat herkesi Hacca gönderecek

Sarıgül, Önder Sav'a inat herkesi Hacca gönderecek.13342
  • Giriş : 21.05.2008 / 06:33:00
  • Güncelleme : 21.05.2008 / 00:02:46

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Önder Sav'ın peygambere saygısızlığını yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haber 7'nin haberine göre Canlı Gündem programına telefonla katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Önder Sav'ın sözlerinin ve tavrının hiç hoş olmadığını belirtti ve ekledi, "Allahım bana bir gün imkan verirse 70 yaşın üzerinde olan ihtiyaç sahibi bütün yurttaşlarımı Hacca göndermeyi ben kendi borcum olarak görüyorum."

Sigara yasağında Şişli Belediyesi olarak öncü olduklarını ve üç sene önceden bunu başlattıklarını belirten Sarıgül, yaptıkları denetimlerde yasaklara tam riayet edildiğini belirtti ve "Sigara içen ya sevinçten ya kederden içer. Kederden içenler inşallah acılarını dindirir ve mutla olur içmezler, sevinçten içenler de sağlıklarına verdikleri zararı kavrar ve onlar da sigarayı bırakırlar" dedi.

CHP GENEL SEKRETERİ İSLAM ALEMİNDEN ÖZÜR DİLEMELİ

"CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Hacla ilgili basına yansıyan sözleri üzerine ne hissettiğinin" sorulması üzerine Mustafa Sarıgül, "CHP'li Sav'ın söyledikleri ve takındıkları tavır hoş bir tavır değildir ve halk tarafından da tepkiyle karşılanmamıştır. Bu tavırdan da anlaşılıyor ki CHP'liler halkla aralarına yapay bir duvar ördükleri gibi bu duvarı daha da yükseltmek istiyorlar. Genel Sekreter son derece bilinçsiz ve uluorta bu sözleri söylemiştir. Bu sözler İslam dünyasını üzmüştür, inanç sahiplerini üzmüştür ve yurttaşlarımızı CHP'den uzaklaştırmıştır. CHP halkın partisi olmalıdır. Halkın bulunduğu yerde inançlar vardır. Halkımız inançları ve kültürü ile bir bütüntür. İnançlar ve kültür ortadan kalkınca zaten halk diye bir şey ortada kalmaz. İnançlara yapılan saygısızlık halka yapılan saygısızlıktır. Bu da CHP'nin oylarının neden düştüğünün anlaşılması açısından anlamlıdır. Siyasetçiler halkın duyarlı olduğu konularda uluorta konuşamazlar. Genel sekreteni derhal bütün yurttaşlarımızdan ve İslam Aleminden özür dilemelidir.

"BENİM BAYKAL VE ARKADAŞLARIYLA MÜCADELEMİN ARKA PLANI İNAÇLARA SAYGI..."

"Bu tavırlar CHP Genel Sekreterinin zerafetten, zekatten ve inançlara saygıdan ne kadar uzaklaştığının göstergesidir. Benim Baykal ve arkadaşlarıyla yıllardın sürdürdüğüm mücadelenin arkasında bu yatmaktadır. Bundan 25 gün önce Sayın Baykal tüm Türkiye'de ateş yaktırdı, "Din de bizimdir halk da bizimdir" diye ama ne kadar tezata düştüğü ortadadır. Allahım bana bir gün imkan verirse 70 yaşın üzerinde olan ihtiyaç sahibi bütün yurttaşlarımı Hacca göndermeyi ben kendi borcum olarak görüyorum. Ve Hac görevini yerine getirmek isteyen yurttaşlarımıza karşı yapılan bu seviyesiz konuşmayı da şiddetle kınıyorum" dedi.

"İNANÇ İKTİDARA ULAŞMAK İÇİN KULLANILMAMALIDIR"

"Türkiye'deki dini siyaset söylemi iktidar kadar muhalefe için de kullanılıyor. Sizin bu sözlerimiz böyle yorumlanabilir., ne dersiniz?" sorusu üzerine Sarıgül, "İnançsız insan boş bir tenekeye benzer. Allah bizi inançlarımızdan ayırmasın ama inançlar da iktidara ulaşma yolu olarak kullanılmamadır" dedi.

"BAYKAL KEŞKE İNGİLİZ BAYRAĞI ALTINDAKİ TOPLANTIYA GİTMEYİP KÖŞKE GİTSEYDİ..."

CHP Lideri Baykal'ın Cumhurbaşkanı Gül'ün davetine katılmayıp, Kraliçe Elizabeth'in davetine katılmasını nasıl yorumluyorsunuz sorusu üzerine Sarıgül, "Cumhurbaşkanlığı Makamında Kraliçe Elizabeth'in kabulüne katıymayan Başkal'ın daha sonra İngiliz Bayrağı altında yapılan bir toplarntıya Kraliçe ile birlikte katılması çok esef verici ve üzücü bir olaydır. Ben isterdim ki ssayın Baykal İngiliz Bayrağı altındaki bir törene gitmesin de Cumhurbaşkanımız'ın yaptığı bir törene gitsin. Sayın Baykal kafası estiği zaman Cumhurbaşkanına gidiyor, kafası esince de gitmiyor. Devlet anlayışı ve devlet yönetimi bu değildir. Bu İsmet Paşaların ve önceki CHP'li yöneticilerin sergilediği siyasete de bir saygısızlıktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious