Sarıgül: 9.9.9'da Baykal'a istifa mitingi düzenleyecek

  • Giriş : 01.09.2007 / 08:15:00

Sarıgül: 9'uncu ayın 9'unda, 9 gerekçe ile' CHP Genel Merkezi'nde Baykal'a istifa mitingi düzenleyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın seçim sonrası istifa etmemesine tepki göstererek, `999 Harekatı' adıyla `9'uncu ayın 9'unda, 9 gerekçe ile' CHP Genel Merkezi'ne baskın yaparak Baykal'a istifa mitingi düzenleyeceklerini söyledi.

Edremit'e bağlı Güre Beldesi'nde, Güre Belediyesi'ne ait Afrodit Termal Otel'de, Güre'nin CHP'li Belediye Başkanı Kamil Saka ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 22 Temmuz seçimleri ve CHP'nin durumunu değerlendirerek, "Seçimlerde CHP'nin aldığı sonuç, endişe verici. Sonuç binlerce yurttaşımızı üzmüştür. Bu duruma üzülmeyen bir kişi var: CHP Genel Başkanı Deniz Baykal. Atatürk'ün kurduğu parti nerede? Atatürk, CHP'yi muhalefet yapsın diye değil, iktidar olsun diye kurdu" dedi. Deniz Baykal'ın DSP ve SHP'nin oylarını saymadan CHP'nin oyları yüzde 1,5 arttı sözünü de eleştiren Sarıgül, "Baykal'ın hesabına göre CHP, her seçimde oyunu yüzde 1,5 arttırırsa 2059 yılında iktidar olur. Vatandaşın 2059'a kadar beklemeye sabrı yok. İşte, Güre'den sesleniyorum. Sayın Baykal gitme vaktiniz geldi, vaktinizi ertelemeyin. Allah'tan korkmuyorsanız, kuldan korkun" diye konuştu.

`Özünden sapanlar bizden değildir' diyen Sarıgül, "Özümüz Hazreti Muhammed'dir, Hazreti Ali'dir, Yunus Emre'dir, Mevlana'dır, Hacı Bektaş Veli'dir, Pir Sultan Abdal'dır ve büyük önderimiz Atatürk'tür. `999' hareketinin ana hedefi CHP'yi hakkın gösterdiği istikamette ve halkımızın inanç ve değerleriyle buluşturmak ve Türkiye'nin tamamını kucaklayacak bir anlayışla iktidara taşıyacağız. Türkiye, alternatifsiz değildir. İşte bu alternatifi ortaya koymak ve CHP'yi yeniden halkımızla buluşturmak için `999 Harekatı' dediğimiz `9'uncu ayın 9'unda 9 gerekçe ile' Baykal ve arkadaşlarının haktan ve halktan kopuk anlayışına, haksızlıklarına, pişkinliklerine Köroğlu gibi, Pir Sultan Abdal gibi başkaldıracağız. İnşallah 9 Eylül'den sonra CHP'nin ve Türkiye'nin kaderini değiştirecek bir mücadele başlatacağız" dedi.

ÇANAKKALE'DE DE BAYKAL'A YÜKLENDİ

Basın toplantısının ardından Çanakkale Merkez'e bağlı İntepe Beldesi'ndeki, bu yıl beşincisi düzenlenen Erenköy Bağbozumu Festivali'nin açılış programına katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, burada da Baykal'a yüklendi. CHP lideri Deniz Baykal'ın Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, `9 Eylül, partimizin kuruluş yıldönümü olmasının yanında bağımsızlık mücadelesinin simgesidir. 9 Eylül'de örgütümüzle birlikte Atatürk'ün huzurunda toplanalım' şeklindeki sözleri hatırlatılan Sarıgül, "Sayın Baykal zaten 25 yıldır Anıtkabir'e gidiyor. Sayın Baykal, beş genel seçime, altı yerel seçime girdi. Anıtkabir'e gitmek önemli değil. Anıtkabir'de o deftere yazılması gereken sözler önemli. Anıtkabir'deki ulu Önder Atatürk kalksa gelse, dese ki; `Ey Sayın Baykal ve arkadaşları. Benim partimi haktan da, halktan da kopardınız. Türkiye'nin 36 vilayetinde senin milletvekilin bile yok' dese. Baykal Anıtkabir'e gittiği zaman Atatürk'e hesap vermeli. Umarım, 9 Eylül'de 999 parolamıza gerek kalmadan Sayın Deniz Baykal Anıtkabir'deki deftere gider, `Atam üzgünüm, mutsuzum. Bıraktığın emaneti, iktidara taşıyamadık. O nedenle, bugün itibariyle istifa ediyorum' diye yazar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious