Sarıgül Belediye Başkan Adayımız

Sarıgül Belediye Başkan Adayımız.8215
  • Giriş : 29.11.2008 / 15:09:00

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, Mustafa Sarıgül'ün partilerinin Şişli belediye başkan adayı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP Genel Başkan Yardımcısı Macit ve Genel Sekreter Yardımcısı Tufan Bural partinin Bolu İl Başkanlığını ziyaret ederek, partililerle görüştüı.

22 Temmuz seçimleri öncesindeki Cumhuriyet mitingleri ve kamuoyunun baskısı ile CHP ile seçim işbirliği yaptıklarını anımsatan Macit, şunları söyledi:

'O zaman biz çok iyi niyetle, solun iktidara taşınmasıyla ilgili halkın uyarılarını dikkate alarak seçime katılmamıştık. Seçimde bu iyi niyetin seçim sonucuna yansımadığı, solun iktidara gelmediği, ne yazık ki, daha önceki sol oyların daha da azaldığını gördük. Bu bağlamda böyle işbirliklerinin siyasette başarıya ulaşmadığı denenerek görüldü. Yerel seçimde Demokratik Sol Parti olarak 81 ilde seçime girerken ,illerdeki kanaat önderleri, sivil toplum önderleri, basın, siyaset yapma fırsatı bulamayan, genel merkez veye gene başkanın eleğine takılmış, siyaset yapma olanağı elinden alınmış insanlarla işbirliği yaparak başarıyı yakalamak hedefimizdir, amacımızdır.''

DSP'ye bir aydır katılımların olduğunu ifade eden Macit, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de yarın partilerine katılacağını söyledi. Macit, geleccek günlerde ''solun önde gelen isimlerinden de DSP katılım olacağını'' bildirirken, ''Mustafa Sarıgül, Şişli belediye başkan adayımızdır'' dedi.

-''CHP'NİN HER SEÇİM ÖNCESİNDE YAPTIĞI UYGULAMADIR''-

Cumhuriyet Halk Partisine son günlerdeki katılımları da değerlendiren Macit CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın o tür açılımları hangi kaygı ile niçin yaptığını bilemediklerini söyledi. Macit, şu görüşleri savundu:

''Şunu biliyoruz ki, kendi gücüne güvenemeyen, kendi projelerine güvenemeyen siyasi partiler ne yazık ki seçimler öncesi bu tür suni açılımlarla, suni değişimlerle seçime girerler. Seçimden sonra o değişimi sürdürmek bir kenara, katılanların hemen seçimden sonra ayrıldıkları bir süreç yaşanıyor. CHP'nin 22 Temmuz seçimleri, ondan önceki 3 Kasım seçimleri ve 2004 yılındaki yerel seçimlerinin arifesinde aldığı insanlara bakarsanız seçim sonrasında nerelere gittiklerini de göreceksiniz. CHP'nin seçim öncesinde her zaman yaptığı bir uygulamadır. Yadırganacak bir şey yoktur. seçim sonrasına bakmak gerekir, gerçek kimliğini görmek için.''

Açıklamaların ardından Macit ve Bural partililerle basına kapalı olarak görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*