Sarıgül büyük tehlike atlattı

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü taşıyan helikopter, Karabük ve Ilgaz mevkilerinde şiddetli lodos nedeniyle iki kez türbülansa girerek düşme tehlikesi geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sinop'un Lala Köyü Muhtarı Mehmet Karaoğlu'nun 15 yıldır minaresi bulunmayan cami için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'den yardım istemesi üzerine Sarıgül, minareyi kendi imkanlarıyla yaptırarak hazır hale getirdi.
Mustafa Sarıgül, yaklaşık 16 bin YTL'ye mal olan ve İstanbul'dan hazır şekilde getirilerek 1 günde yapımı tamamlanan 30 metre yüksekliğindeki minarenin açılışına katılmak üzere bugün saat 11.30'da özel bir firmaya ait helikopterle Sinop'a geldi.

Sarıgül'ü taşıyan helikopterin Karabük ve Ilgaz mevkilerinde şiddetli lodos nedeniyle iki kez türbülansa girerek düşme tehlikesi geçirdiği bildirildi.

Helikopterden indiğinde yolculuk sırasında oldukça korkulu anlar yaşadığı gözlenen Mustafa Sarıgül, düşme tehlikesi geçirdiği sırada helikopterde dua ettiğini söyledi. Mustafa Sarıgül, "Nasıl olduğunu anlayamadım. Birden oldu. Oldukça korktuk. Hala onun etkisindeyim. Beşik gibi sallandık. Rüzgar pervaneyi durdurdu durduracak bir pozisyona geldi. Sadece böyle durumlarda değil, her zaman Allah'a dua etmek gerekir. Tabii bu hadise başımıza gelince dualarımızı on kat daha fazla okuduk. Ama insan duaları böyle fazla okuyunca rahatlıyor. O anda aklına başka bir şey gelmiyor ve sadece dua okuyorsun. Enteresan bir olay. Şuraya gelirken çok şey öğrendiğimi ve çok hayırlı bir iş yaptığımı anladım." dedi.

Öte yandan, Lala köyünde parti genel başkanı gibi karşılanan Mustafa Sarıgül, Cuma Namazı'nı vatandaşlarla birlikte kıldıktan sonra minarenin açılış kurdelasını kesti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious