Sarıgül: "İnançsız bir adam boş bir tenekeye benzer"

Sarıgül:
  • Giriş : 25.05.2008 / 03:35:00
  • Güncelleme : 25.05.2008 / 00:16:57

Sarıgül, Peygamber efendimiz hakkında alaycı bir üslup kullanan CHP Genel Sekreteri Sav'a tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarıgül, "inançsız bir adam boş bir tenekeye benzer." diyerek Sav'ı hedef aldı. Sav'ın açıklamalarının peşini yaz ayı boyunca bırakmayacağının altını çizen Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, CHP Genel Sekreteri Sav'a 'İçimizdeki Danimarkalı' benzetmesinde bulundu. Sarıgül, bunun yanında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a da 'Zalim' diye seslendi.

Şişli Belediyesi tarafından yaptırılan 50 derslikli Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu'nun açılışını Milli Eğitim Bakanı (MEB) Hüseyin Çelik ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yaptı. Okulun açılışında konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün hedefinde CHP Genel Başkanı Baykal, CHP Genel Sekreteri Sav ve CHP'nin yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkan adayı olacağı belirtilen işadamı Cem Boyner vardı. Sarıgül, Ankara'nın Elmadağ ilçesinde hacca gidebilmek için Önder Sav'dan yardım isteyen 80 yaşındaki yaşlı bir adama karşı takındığı tavra tepki gösterdi. İnançsız bir adamı boş bir tenekeye benzeten Sarıgül, bu konunun peşinin bırakmayacağını belirtti. Sarıgül, ayrıca Sav, için 'içimizdeki Danimarkalı' benzetmesinde bulundu. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın okul açılışına gelmeyip Kadıköy Belediyesi tarafından ihalesi verilen bir firmanın temel atma törenine katılmasını da ağır bir üslupla eleştirdi.

Sarıgül, Baykal için 'zalim' ifadesini kullandı. Baykal'ı Mustafa Kemal Atatürk'ün üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Şişli Belediye Başkanı, "Miras yan gelip yatmakla korunmaz. Bunu korumak için laf üretemeyeceksin. Çalışacaksın." diyerek CHP Genel Başkanı'nı eleştirdi. Atatürk'ün mirasının korunmasının tek yolunun Türkiye'yi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak olduğunu ifade eden Mustafa Sarıgül, "Eğer ki çalışmazsan biri gelir, koltuğunu alır" diyerek CHP Genel Başkanı'na göndermede bulundu. Sarıgül, CHP'nin yapması gereken tek atılımında sosyal demokrat çizgisine uygun adımlar atmak olduğunu söyledi.

'Çaylaklarını gönderme kendin gel Baykal'

Sarıgül, ayrıca yaklaşan yerel seçimler öncesinde Şişli Belediyesi Başkan adaylığı için işadamı Cem Boyner'in adının geçmesine de tepki gösterdi. Sarıgül, konuşmasını, "Boyner işadamı bir babanın oğlu olarak buraya geldi. Ancak Sarıgül, tırnağıyla geldi. Sen buraya çaylaklarını gönderme Baykal. Yüreğin varsa kendin gel." şeklinde sürdürdü.

Bakan Çelik, Zeki Müren'in 'annem' adlı şarkısıyla kürsüye geldi. Bakan Çelik de üstü kapalı olarak CHP yönetimini eleştirdi. Birilerinin Türkiye'de sürekli felaket tellallığı yaptığının altını çizen Bakan Çelik, "Birileri sürekli laf üretiyor. Birileri de devamlı iş üretir. Ancak bizim halkımız doğru olanı bilir" diyerek gündemle ilgili bazı yerlere göndermede bulundu. Türkiye'de yine belli grupların Atatürk üzerinden siyaset yaptığını kaydeden Milli Eğitim Bakanı Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye'de üç çeşit Atatürkçü var. Birincisi sınıfta Atatürkçü geçinenler, ikincisi Atatürkçüler, diğer sınıfta da Atatürk'ten geçinenler var. Atatürk'ten geçinenler en tehlikeli olanları."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious