Sarıgül: 'İnançsız insan teneke gibidir'

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Şişli Belediyesi, bakımsızlıktan kullanılamayan Fulya Balçık Camii'ni restore ederek hizmete açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Caminin açılışını yapan Şişli Belediye Başanı Musatafa Sarıgül, "İnançsız insan teneke gibidir; ibadethanelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü yardımı yapıyoruz." dedi.
1974 yılında yapılan ancak bakımsızlıktan kullanılamayan Fulya Balçık Camii, Şişli Belediyesi tarafından restore edildi. Boyası, mihrabı, minberi ve çatısı yenilenen camiye bir de lokal yapıldı. Restorasyondan sonra cemaatin hizmetine açılan caminin açılışını Şişli Belediye Başkanı Musatafa Sarıgül yaptı. Sarıgül cami cemaatiyle selamlaştıktan sonra, restorasyonla ilgili konuştu. İbadethanelere gerekli yardımı yaptıklarını söyleyen Sarıgül, " İnançsız insan boş bir tenekeye benzer. Biz inanç ve kültür merkezlerine destek vereceğiz. 78 cami, 4 kilise, 2 cemevi ve 1 sinagoga gerekli her türlü yardımı yapıyoruz." dedi.

Hrant Dink cinayetine de değinen Sarıgül, İslam dininin hoşgörü ve kardeşlik dini olduğunu belirterek, "Rabbimin verdiğ canı ancak rabbim alabilir. Bu dünya da haktır öbür dünya da. Onun için bu dünyayı düşündüğümüz kadar, öbür dünyayı da düşünmeleliyiz." diye konuştu.

Açılışta Büyükşehir Belediyesi adına hazır bulunan Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erman Tuncer, Şişli Belediye Başkanı Sarıgül'ü hizmetlerinden dolayı kutlayarak, " Şişli Belediyesi farklı inançlara saygılı bir belediye. Farklı inançalara hizmet veriyor. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.

Cami açılışının ardından Mustafa Sarıgül de cami cemaati ile Cuma namazını kıldı. Cemaat de belediyenin bu hizmetinden dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious