Sarıgül: Kırık testinin kulpu olmam

Sarıgül: Kırık testinin kulpu olmam.13342
  • Giriş : 15.05.2009 / 15:43:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, DSP'nin içişlerine karışmak istemediğini belirterek, ''Kırık testinin hiçbir zaman kulpu olmak istemedim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sarıgül, Edirne Ticaret Borsasında (ETSO) düzenlenen, ''Edirne'de turizm'' konulu toplantıya katıldı. Mustafa Sarıgül, toplantıda yaptığı konuşmada, sosyal demokratların yeni bir genel başkana ihtiyacı olduğunu düşünmediğini söyledi.

''Ben DSP'nin içişlerine karışmak istemiyorum, kırık testinin hiçbir zaman da kulpu olmak istemedim'' diyen Sarıgül, Zeki Sezer'in değerli bir siyaset adamı olduğunu, ''nezaketi ve zarafetiyle'' çalışmalarına devam ettiğini dile getirdi.

29 Mart Yerel Seçimlerinde DSP'den aday olarak Şişli Belediye Başkanlığını kazanan Mustafa Sarıgül, şöyle konuştu:

''Türkiye yeni bir genel başkan aramıyor, yeni bir hareket bekliyor. Ülkemizde solda çok genel başkanlar var. Ortalıkta dolaşıyorlar. Şu andaki genel başkanlar kendi koltuklarını korumaya çalışıyorlar. Ben üzgünüm ve umutsuzum, çünkü 1950 yılından beri sosyal demokrasi tek başına iktidara gelememiş. Bir tane ortalıkta dolaşan sosyal demokrat lider var. Dünyanın en önemli lafını söylese kimse inanmaz. 40 yıldır söylüyor çünkü. (Oylarımı iki buçuk puan yükselttim) diye hava yapıyor. Ben hesapladım her yıl iki buçuk puan artırırsa 2048 yılında iktidar oluyor.''

-ALİ SAMİ YEN PROJESİ-

Ali Sami Yen Stadı'nın başka bir alana taşınmasıyla boşalacak yerde çok iyi yatırımlar yapılacağını da anlatan Mustafa Sarıgül, ''Ali Sami Yen, 1950 yılında yapılmış. İstanbul'un en kıymetli yeri ama yılda 16 akşam ışıkları yanıyor'' dedi.

Stattan boşalacak yere, otel, kültür, kongre ve alışveriş merkezleri yapacaklarını, bu alana dünyanın en önemli markalarını getireceklerini belirten Sarıgül, ''Alana yapılacak otel, 612 odalı olacak, 4 bin kişi çalışacak. Otel önündeki arazide vatandaşlarımız spor yapacak, emeklilerimiz oraya gelip dinlenecek, çayını içecek'' diye konuştu.

-''KENTLER ÇOCUK GİBİDİR''-

Kentlerin gelişmesinde belediye başkanlarına büyük görevler düştüğünü anlatan Mustafa Sarıgül, ''Bir belediye başkanı kentine bakarsa o kent güler. Kentine bakmazsa o kent ağlar. Bütün mesele nedir biliyor musunuz? Kentler çocuk gibidir. O belediye başkanlarının elinde kentler şahlanır ya da mutsuz bir noktaya gelirler'' dedi.

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Edirne'nin önemli bir kent olduğunu da belirterek, kentin turizmden daha fazla pay alması gerektiğini kaydetti.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alamut ise Sarıgül'e Edirne'ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Alamut, Sarıgül'e Edirne turizmine yaptığı katkılar için plaket verdi.

Edirneli bir badem ezmesi imalatçısı da Sarıgül'e Türk bayrağı desenli badem ezmesi hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*