Sarıgül: Mücadelemiz devam edecek

Sarıgül: Mücadelemiz devam edecek  .18333
  • Giriş : 28.02.2008 / 14:18:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun hakkında verdiği karara ilişkin, ''Hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Kampüsünde belediye tarafından yaptırılan ''Erdal İnönü Bilim ve Kültür Merkezi''nin temel atma törenine katılan Sarıgül, basın mensuplarının soruları üzerine, ''Türkiye'de terör var, şehitler var, Türkiye'nin gündeminde Güneydoğu olayları var. Sayın Baykal'ın gündeminde de Sarıgül var'' diye konuştu.

''CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Yargıtay Genel Kurulu'na kadar giderek bir siyasi rakibini antidemokratik yollarla enterne etmeye çalıştığını'' öne süren Sarıgül, bu konudaki değerlendirmeyi vatandaşlara bıraktığını söyledi.

''Bu olaylar beni halkın gönlünden asla silemez'' diyen Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hakkın ve halkın gönlünde olduğum süre içerisinde siyasi mücadelem devam edecek. Sayın Baykal dünyadaki sosyal demokrat partilerden de ders almıyor. Ne yazık ki Baykal, demokratik Türkiye Cumhuriyetini korumaya çalışmıyor. Koltuğunu korumaya çalışıyor. Koltuğunu korumaya çalışanlar gidecek, Türkiye Cumhuriyetini geliştirmek ve güçlendirmek isteyenler gelecek.''

Sarıgül, bundan sonra Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesinde konunun tekrar görüşüleceğini belirterek, şöyle konuştu:

''İnanıyorum ki orada doğru karar çıkacaktır. Bu arada Yargıtay ile ilgili bir şey söylemek isterim, Yargıtay Genel Kurulu geçen hafta toplandı 27-19 'Mustafa Sarıgül kalsın' diyor. Bu hafta toplanıyor 27-19 'Mustafa Sarıgül partiden gitsin' diyor. Ne oldu da bir haftada 8 tane yargı üyesi görüşlerini değiştirdi. Kamuoyunun ilgisine ve takdirine sunmak istiyorum. Hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Gerekiyorsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğim. Baykal ve arkadaşları CHP'yi gasp etmiştir, zimmetine geçirmiştir. Bu zimmet bitecek. CHP'yi beceriksiz, yeteneksiz, hiçbir şey üretmeyen sadece kendi koltuklarını koruyan Baykal ve arkadaşlarından kurtaracağım. Bütün mücadelem bu.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious