Sarıgül: Yeni bir iktidar için yollardayız

Sarıgül: Yeni bir iktidar için yollardayız.14206
  • Giriş : 01.07.2009 / 16:56:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nin Türkiye'nin her noktasında örgütlenme çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, ''Yeni bir iktidar için yollardayız'' diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ordu'daki bir etkinliğe katılmak üzere uçakla Samsun'a gelen Sarıgül, Samsun-Çarşamba Havaalanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Sarıgül, Türkiye'nin sorunları olduğunu ve bu sorunların her geçen gün büyüdüğünü söyledi.

Siyasetin Türkiye'de demokratik olmadığını ifade eden Sarıgül, ''Siyasi Partiler Kanunu ve seçim sistemi değişmemiştir. Onun için Türkiye'nin bir enerjiye, yeni bir hayat sahasına ihtiyaç vardır. Bu nedenle yeni bir iktidar için yollardayız'' diye konuştu.

Türkiye Değişim Hareketi'nin Türkiye'nin her noktasında örgütlenme çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Sarıgül, şunları kaydetti:

''Türkiye Değişim Hareketi, hakka inanıyor, halkımıza güveniyor. İsmet İnönü'nün devlet adamlığı, Turgut Özal'ın pratik çözümlerini ele alarak yoluna devam ediyor ve halkımızın içindeki o cevheri çıkartmak istiyor. Ben ve arkadaşlarım sistemin adamı olmayacağız. Sistemin aksayan yönlerine baş kaldıracağız. Bütün Türkiye'nin harekete geçmesini arzuluyorum.''

Sarıgül, toplantının ardından Ordu'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*