Sarıgül'den CHP'nin kurultay afişlerine eleştiri

Sarıgül'den CHP'nin kurultay afişlerine eleştiri .16520
  • Giriş : 25.04.2008 / 14:38:00

Sarıgül, CHP'nin kurultay afişi için "İnançlar iktidara ulaşmak için istismar edilmemeli" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'nin kurultay afişlerindeki, 'Çekil aradan.. Din de bizim, devlette bizim, millet de bizim' sloganları ile ilgili düşünceleri sorulan Sarıgül, dinle ilgili öyle bir sloganın kullanılmasını asla doğru bulmadığının altını çizdi.

Kendisinin de inançlı bir ailenin çocuğu olduğuna işaret eden Sarıgül, "İnançsız bir adam boş bir tenekeye benzer. Allah bizi inançlarımızdan geri koymasın. Ama inançlar sadece ve sadece Allah'a ulaşma yoludur, iktidara ulaşma yolu olarak istismar edilmemesi lazım. Camimize de, kışlamıza da siyasetin girmesini asla doğru bulmuyorum. Ve sayın Başkal'ın kurultay öncesi kullandığı slogan, CHP'nin ve sosyal demokrasinin geleneklerine de uymaz." diye konuştu.

"Din herkesin, hepimizin din" diyen Sarıgül sözlerini şöyle tamamladı: "Dinle ilgili öyle bir sloganın kullanılmasını asla doğru bulmuyorum. Öyle bir slogan Türkiye'mizi sıkıntıya sokan bir slogandır. Yıllardan beri eleştirdiğimiz ve doğru bulmadığımız görüşlerimiz ile çelişen bir slogandır. Bir kez daha ifade etmek isterim, inançlar Allah'a ulaşma yoludur, iktidara ulaşmak için asla ve asla hiç kimse tarafından kullanılmasını doğru bulmuyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious