Sarıgül'den Sosyalist Enternasyonal'e mektup!

  • Giriş : 30.06.2008 / 19:50:00
  • Güncelleme : 30.06.2008 / 18:56:16

CHP’den ihraç edilen Mustafa Sarıgül, Sosyalist Enternasyonal'e bir mektup gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP’den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP ile Sosyalist Enternasyonal arasındaki tartışmalara ilişkin bir mektup gönderdi.

Sarıgül, Yunanistan’ın Başkenti Atina’da bugün başlayan Sosyalist Enternasyonal 23’nci Kongresi nedeniyle, Divan Başkanlığına bir mektup gönderdi.

Mektubunda, bir süredir CHP’nin Sosyalist Enternasyonal’den çıkarılması ya da üyeliğinin dondurulması konusunda tartışmalar yaşandığını hatırlatan Sarıgül, çalışmaları “üzüntüyleö izlediğini ifade etti.

Sarıgül, “Hiç kuşkusuz bu tutum ve davranışlarda Sosyalist Enternasyonal’den çok Türkiye’yi yeterince tanıtıp anlatamayan CHP’li yöneticilerin büyük kusuru vardır" dedi.

CHP’nin mevcut yönetiminin uygulamalarının Türkiye sosyal demokratlarına mal edilemeyeceğini ifade eden Sarıgül, mektubunda şöyle dedi:

“CHP’nin mevcut yönetimi partimizin sosyal demokrat tabanını temsil etmiyor. Mevcut yönetim demokrasi dışı uygulamalarla ve kendilerine karşı olanları ihraç yoluyla yönetimde kalabilmektedir. Sosyalist Enternasyonalin CHP’yi ihraç ya da üyeliğini askıya alma kararı, Türkiye sosyal demokratlarını yalnız bırakma onları kendi kaderlerine terk etme ve dünyadaki yoldaşlarından ayırma kararı olacaktır. Bu karar Türkiye’de yıllardır ömrünü sosyal demokrat iktidar görmek için adamış milyonlarca sosyal demokrat ve sosyalist için büyük haksızlık olacağı gibi, sosyal demokrasinin ve Sosyalist Enternasyonalin temel ilkelerine uygun düşmeyecektir. Tüm sosyal demokrat dostlarıma önemle iletmek istiyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious