Sarıgül'e zurna çalmanın bedeli!

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e davul çaldıkları gerekçesiyle Kırkpınar Davul Zurna ekibinin parasını alamadığı ddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kırkpınar Davul Zurna Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Günay Zurna, Kırkpınar güreşlerini izlemeye gelen Sarıgül'ün önünde davul çaldıkları için Başkan Sedefçi'nin hak ettikleri paraları vermediğini doğruluyor.

İhale şartnamesine göre Kırkpınar bittiği ilk iş gününde paralarını almaları gerektiğini belirten Zurna, "Başkan Sedefçi'den paramızı almak için belediye binasına gittik. Başkan bizle görüşmek istemedi. Polis zoruyla bizi belediyeden çıkardı. Bizde 2-3 saat onun dışarı çıkması bekledik. Dışarı çıktığında ise bize ağza alınmayacak hakaretler etti. 645 yıllık bir geleneği siyasi şıva dönüştürdüğü yetmedi gibi bizim paraları da vermiyor." diye konuştu.

Kırkpınar er meydanına gelen devlet büyüklerine ve siyasi parti temsilcilerini davul zurna eşliğinde karşıladıklarını söyleyen Zurna, şunları söyledi: "Mustafa Sarıgül bu devletin seçilmiş bir belediye başkanıdır. Biz A partisi temsilcisine de davul çaldık, B partisine de. Başkan Sedefçi ile Sarıgül arasındaki sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama bu bize maal edilemez." dedi.

Konu hakkında görüşmek istediğimiz Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ise açıklama yapmamayı tercih etti.

CHP'de yaşanan Deniz Baykal-Mustafa Sarıgül rekabeti, tarihî Kırkpınar etkinliklerine taşınmıştı. Sarıgül'ün İstanbul'dan getirttiği 600 kişi, güreşler devam ederken belediye başkanları için slogan atılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious