Sarıgül'ün Baykal iddiaları canlı yayını kestirdi

Sarıgül'ün Baykal iddiaları canlı yayını kestirdi.12784
  • Giriş : 24.04.2008 / 12:57:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP Kurultayı öncesi yaptığı kritik basın toplantısı NTV ve CNNTÜRK tarafından sansürlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün'ün haberine göre, konuşmasını canlı olarak yayınlayan iki kanal Sarıgül'ün 'Şimdi açıklayacaklarımı herkesin dikkatle dinlemesini istiyorum" sözlerinin ardından Sarıgül'ün canlı yayını yarıda kesilerek normal yayına dönüldü. Sarıgül'ün söylediklerinin bir bölümü ortaya çıkınca CNNTÜRK tekrar canlı yayına dönerken NTV ise geri dönmedi.

Peki Sarıgül, ne açıklama yapmıştı ki iki büyük haber kanalı canlı yayını kesme ihtiyacı hissetti? Basın toplantısının bu bölümünde Sarıgül, Deniz Baykal'ın 22 Temmuz öncesi bir reklam ajansıyla yaptığı anlaşmayı gümdemine taşıdı.

Sarıgül, Baykal'ın genel seçimlerde parti olarak yüzde 20'yi geçmeleri halinde ajans çalışanlarına ekstra pirim ödeyeceği sözünü verdiğini belirterek, "Yüzde 20'yi kendisine hedef koyan bir kişiden Başbakan olmaz" dedi.

Sarıgül, Kurultay öncesi İş Bankası'ndaki yönetim kurulu üyeliklerine yapılan atamaları da eleştirdi.

Sarıgül, Adnan Keskin gibi bir muhalifin Baykal tarafından İş Bankası yönetim Kurulu üyeliğine önerilmesini, "Sayın Baykal, Atatürk'ün kemiklerini sızlattı. Koltuğunu korumak için finans kurumlarını kullanmaya ne kadar devam edeceksin" diye tepki gösterdi...

CHP kurultayını "Baykal'ın kendin çal kendin oyna" kurultayı olarak gördüğü için katılmayacağını açıkladı: "Sayın Baykal Büyükşehir Belediye başkan adaylarını kurultayda açıklamayı düşünüyor mu? Önünümdeki seçimde yüzde kaç oy almayı düşünüyor. Baykal Atatürk'ün arkasına sığınmıştır. 5. defa geleceğin partide seçimlerde 1. olamazsa bırakacağına dair şerefin üzerine söz veriyoor musun. Parti tüzüğünü değiştireceğine dair söz veriyor musun?"

Baykal koltuğunu korumak için finans kuruluşlarını kullanıyor diye Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü:

Baykal'ın kendilerinin çalıp kendilerinin oynadığı bir kurultaydır. O yüzden ve arkadaşlarım bu kurultayda yokuz. Ülkemizde insanlar 65 yaşında emekli oluyor. Baykal 70 yaşında. Kaç yaşında emekli olmayı düşünüyor? Davetiye kartlarını sadece kendi yandaşlarına dağıtıyor. Bunun adına da demokrasi diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious