Sarıgül'ün koltuğuna kim oturacak?

Sarıgül'ün koltuğuna kim oturacak?.9389
  • Giriş : 18.06.2009 / 15:07:00

Kasım ayında DSP'den istifa edecek olan Sarıgül, koltuğunu kime bırakacak?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP'li Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kasım ayında partisini kuruyor. Sarıgül başkanlık koltuğunu Bayram Özata'ya bırakmayı planlıyor.

Şişli Belediye Başkanı DSP'li Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'ni (TDH) partileştirmeye karar verdi. Örgütlenmeye çalışan Sarıgül, 2009 yılının Kasım ayında hem DSP'den hem de belediye başkanlığından istifa edecek. Sarıgül, başkanlık koltuğunu ise Şişli Belediye Meclis Üyesi Bayram Özata'ya devretmeye hazırlanıyor. Bu yüzden Bayram Özata'yı öne çıkarmaya başlayan Sarıgül, seçimi yapacak olan meclis üyelerini ikna çalışmalarına başladı.

Bayram Özata adının öne çıkmasına ilk tepki, Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Birgün'den geldi. Birgün, Bayram Özata'yla çalışamayacağını düşündüğü için salı günü görevlerinden istifa etti. Aynı zamanda belediyenin Kent-Yol adlı şirketinin de yöneten Birgün, yakın çevresine belediye sadece meclis üyesi olarak faaliyet yürüteceğini açıkladı.

550 trilyon borcu olan Şişli Belediyesi'nden ayrılmaya hazırlanan Sarıgül, geride bıraktığımız günlerde 400 işçinin sözleşmesini de fesh etmişti. Sarıgül'ün görevden ayrıldıktan sonra yerine bırakmayı düşündüğü Bayram Özata birkaç yıl önce ayağından vurulmuştu. Özata, 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde Şişli'den 1. sıradan Meclis Üyesi seçildi.

Öte yandan, Şişli Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Aydın Önal'ın da hala tedavi gördüğü ve eski çalışma arkadaşlarının kendisiyle ilgilenmediği de siyaset kulislerinde konuşulmaya devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*