Sarıkamış şehitleri anılıyor

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Kars Valisi Ufuk Erden, ''Sarıkamış harekatı kırık bir ümidi gerçekleştirmeye yönelik sonu hazinle biten bir harekattır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Erden, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Sarıkamış
Harekatı'nda Allahuekber Dağları'nda 90 bin Türk askerinin şehit düştüğünü hatırlatarak, ''Bu dağlarda 10 gün içerisinde 90 bin askerimiz, subayımız, aslan gibi Türk çocukları donarak şehit olmuşlardır. Hiçbirinin mezarı yok. Bu dağların bağrında topluca gömüldüler'' diye konuştu.

Allahuekber Dağları'nda yatan şehitlerin kalplerde yaşatıldığını anlatan Erden, ''Sarıkamış Harekatı kırık bir ümidi gerçekleştirmeye yönelik sonu hazinle biten bir harekattır. Şehitlerimizin, vatan ve bayrak uğruna yaptığı kahramanlığı hatırlamak ve minnettarlığımızı ifade etmek için burada bulunuyoruz'' dedi.

Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen de Allahuekber Dağları'nda şehit olan 90 bin vatan evladının bu tür etkinliklerle anılmasının yanı sıra kahramanlıklarının ders kitaplarında daha geniş yer verilerek, gelecek nesillere aktarılması gerektiğini söyledi.

Sarıkamış Harekatı'nın bir subay tarafından anlatılmasıyla devam eden törenlere, sporcularının saygı yürüyüşüne de başladı. 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Zafer Çamlıca, Sarıkamış Kaymakamı Bayram Gale, Selim Kaymakamı Yunus Kalaycı ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törenlere yarın da devam edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious