Sarıyer'de 4 bina alev alev yandı (2)

Sarıyer'de 4 bina alev alev yandı (2).5797
  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

İstanbul geceyi yangınlarla geçirdi. Şişli ve Üsküdar'da iki binada çıkan yangının ardından Sarıyer'de de 2'si ahşap olmak üzere 4 bina alev alev yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yangının hızla ilerlemesi ve çevre binalara sıçraması nedeniyle mahallede yaşayanlar sokağa dökülürken, yangının başladığı binada ikamet ettiği öğrenilen ve yangın çıktığı sırada alevlerden kaçmak için balkondan atlayan 6 inşaat işçisi hastaneye kaldırıldı. Yangının sıçradığı binalarda yaşayanlar ise panik halinde evlerini terketti.

Edinilen bilgiye göre, Sarıyer Merkez Mahallesi Dursun Fakih Sokak'ta bulunan 2 katlı ahşap binada yangın çıktı. İnşaat işçilerinin kaldığı binada çıkan yangının bitişiğindeki ve karşısındaki binalara da sıçraması üzerine mahalle halkı sokağa döküldü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Sarıyer, İstinye, Seyrantepe, Beşiktaş, Şişli ve Ümraniye itfaiye grupları geldi. İtfaiye ekipleri sokak üzerindeki alevlerin sardığı 2'si ahşap 5 binaya müdahale ederken, balkondan atlayan inşaat işçileri İstinye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Çevre binalarda yaşayanlar yangının sıçrama tehlikesine karşı evlerini terkederek gece yarısı sokağa döküldü. Panik halinde sokaklarda toplanan ve sağa sola koşuşturan insanların oluşturduğu kalabalıklar nedeniyle polis ve itfaiye ekipleri olay yerinde çalışmakta zorlandı. Bazı vatandaşlar ise evlerinin balkonundan itfaiye ekiplerine seslenerek yangının kendi evine sıçraması tehlikesini hatırlattı. Yangın çıktığı sırada evlerinde uyumakta olan bir çocuk annesinin sırtında dışarı çıkarılırken, sinir krizleri geçiren bir kadın polis ekiplerince sakinleştirildi. Bu arada polis ekipleri itfaiyenin çalışmalarını zorlaştıran kalabalığı olay yerinden uzaklaştırmak için uzun süre uğraştı.

Mahalle sakinleri olayın kundaklama olduğunu iddia etti. "Farları sönük bir otomobil sokaktan geçerken, otomobilde bulunanlar binaya bir paket fırlattı. Onlar kaçarken bina birden alev aldı." diyen bir kişi olayın kundaklama olduğunu ileri sürdü.

Saatlerce süren çalışmanın ardından yangın kontrol altına alınırken, ahşap binalar tamamen diğer binalar ise kısmen yandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious