Sarıyer'de 5 noktada yangın

Sarıyer'de 5 noktada yangın.7726
  • Giriş : 20.04.2008 / 20:37:00

Sarıyer'de 10 dönümlük ormanlık alanda çıkan yangın yaklaşık 4 saatte söndürülebildi. Beş ayrı noktada başlayan yangına itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etmekte zorlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İş makineleriyle yangın bölgelerine yol açılmasının ardından müdahale edilebildi.

Edinilen bilgilere göre, Sarıyer Maden Köyü KİPTAŞ Konutları arkasında bulunan ormanlık alanın 10 dönümlük bölümünde saat 15:30 sularında yangın çıktı. Beş ayrı noktada aynı anda başladığı ileri sürülen yangına itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etmekte zorlandı. Söndürme çalışmalarına katılan vatandaşlar, yangının birkaç farklı noktada aynı anda başladığını iddia etti. İş makinelerinin yanan yerlere yol açmasının ardından ekipler, yangına müdahalede bulundu. Yangın yaklaşık 4 saatte söndürülürken, ne kadar alanın yandığının tespiti için çalışma başlatıldı. Yangında ağaç diplerindeki çalılar ve örtü yanarken ağaçların da dip kısımları zarar gördü.

İtfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri soğutma çalışmalarına devam ediyor. Emniyet yetkilileri, yangının farklı noktalarda çıkması nedeniyle kundaklama ihtimaline karşı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious