Şarkıcı Demet Akalın'a 'gaf' davası

Şarkıcı Demet Akalın'a 'gaf' davası.10446
  • Giriş : 08.01.2009 / 10:04:00

Konserde kendisini alkışlamayanlara "Diyarbakır'dan mı geldiniz hepiniz? Dağdan mı" diyen Demet Akalın hakkında bir yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bodrum'daki konserinde söyledikleri yüzünden Demet Akalın'ın başı dertten kurtulmuyor. Ünlü şarkıcı kendisini dinlemeye gelenlerden beklediği tepkiyi göremeyince "Bari tempo, alkış filan yapın. Diyarbakır'dan mı geldiniz hepiniz? Dağdan mı? Nereden geldiniz anlamadım yani. Moron moron bakıyorsunuz" deyince Diyarbakırlıların tepkisini çekmişti. Ünlü şarkıcı daha sonra özür dilese de Diyarbakırlı avukat Sinem Sultan Akar, Pendik Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

'HAYSİYETİMİZİ ZEDELEDİ'

Akalın'ın ayrımcılığa yönelik kışkırtıcı davrandığı, Diyarbakır halkına hakaret ettiği belirtilen dilekçede "Fiziki yapı, yerleşim yeri ve tarzı başta olmak üzere bütün özelliklerini menfi yönde eleştirmiş ve onur, şeref ve haysiyetimizi, toplum içindeki itibarımızı zedelemiştir" denilerek cezalandırılması istenmişti. Akalın hakkında soruşturma başlatan Pendik Cumhuriyet Savcılığı, suç yerinin Bodrum olması nedeniyle dosyayı Bodrum Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Soruşturmayı yürüten savcılık Akalın hakkında "Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak" suçundan bir yıla kadar hapis istemiyle Sulh Ceza Mahkemesi'ne dava açtı.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*