Şarkılarım barış mesajı veriyor

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

KKTC'ye konser vermek üzere gelen popstar Tarkan, şarkılarının barış mesajı verdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Girne'de yarın akşam vereceği konserin "barış konseri olacağını" belirten Tarkan, konserini iki bin dolayında Kıbrıslı Rum'un da izleyeceğinin anımsatılması üzerine, konserinde iki tarafın bir araya gelmesinin kendisini heyecanlandırdığını söyledi. "Şarkılarım barış mesajı veriyor" diyen Tarkan, hayranlarını, yarın akşam Girne Jasmine Court Hotel'de vereceği konsere davet etti. Tarkan, "Yarın akşam müthiş bir konser olacak, bence kaçırmayın çünkü bu bir Barış konseri olacak." dedi.

-8 YIL SONRA İLK KEZ ADA'DA-

En son sekiz yıl önce KKTC'ye geldiğini söyleyen Tarkan , çok heyecanlı olduğunu ve özellikle Rumların da geleceğini öğrendiğini bundan dolayı da konserin bir barış konseri olacağını söyledi. Megastar, şarkılarının barış mesajı içerdiğini hatta son hit şarkısının "Comecloser" yani "yaklaşın" olduğunu ve bu konserde Rumlar ile Türkleri el ele tutturup barış içinde şarkılar söyletmeyi amaçladığını söyledi. "İki tarafın birleşmesi beni heyecanlandırıyor" diye konuşan Tarkan " bol bol barış mesajları vereceğim."dedi.

-NEDEN İLK KONSER KIBRIS'TA-

Dünya turnesinin ilk konserinin Kıbrıs olmasının özel bir nedeni olmadığını söyleyen Tarkan, "Yıllardır gelmedik buraya. 7-8 sene oldu ve büyük özlem var." Diye konuştu. Bu akşam vereceği konser ile ilgili özel bir çalışmanın olmayacağını, şovların yanı sıra ağırlığın müziğe verileceğini aktaran megastar Tarkan, Kıbrıslılara müzik ziyafeti sunacağını vurguladı. Bir soru üzerine Tarkan, kız arkadaşı Bilge'nin Kıbrıs konserinde onunla birlikte olmayacağını söyledi.

Dünya turnesinin ilk konserini Girne'de gerçekleştirecek olan Tarkan'ın buradaki konserinin ardından, Bulgaristan'da, Rusya'da bir kaç şehirde ve Ekim-Kasım aylarında ise Almanya'da konserleri olacak.

Bu sabah Ercan Havalimanı'ndan KKTC'ye 15 kişilik orkestrası ve 20 kişilik özel ekibiyle giriş yapan Tarkan'ın tüm teknik ve alan çalışmaları için 117 kişilik bir ekip görev yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious